Teplice zase neprohrály. Ale ztratili jsme dva body, smutnil Vůch

Střelec teplického gólu Egon Vůch (vlevo) se raduje se spoluhráčem Tomášem Vondráškem | foto: ČTK

29 2014
Ne. Proti Brnu jim to prostě nejde. Tepličtí fotbalisté sice v páteční ligové předehrávce prodloužili svoji neporazitelnost v novém ligovém ročníku, přesto po remíze 1:1 se Zbrojovkou odjíždí domů nespokojení. „Kdo to viděl, musí říct, že jsme ztratili dva body,“ řekl záložník Egon Vůch.

Na Teplice v loňské sezoně dokázalo Brno dvakrát vyzrát díky přesné taktice Václava Kotala. Velkého stratéga ale v pátek Teplice překvapily „Měli jsme to postavené tak, že jsme hráli na tři beky,“ líčil autor jediného teplického gólu Egon Vůch ze 17. minuty.

I díky tomu do šedesáté minuty byli Severočeši lepším týmem. Jenže Paškovo vyrovnání znamenalo, že po zápase si Severočeši připsali už čtvrtou letošní remízu z pátého ligového zápasu.

Brno vs. Teplice 1:1

Dnes to asi berete jako ztracené body, že?
Přesně. Kdybychom vedli 3:0 nebo 4:0, tak nikdo nemůže nic říct. Nedali jsme víc než tutovky a dneska jsme na to doplatili.

Čím to, že vás Brno začalo ve druhé půli přehrávat?
To je zákon schválnosti. Nedáš, dostaneš. Vondrymu (obránci Vondráškovi) to prošlo náhodně mezi nohama a ve skrumáži to dotlačili. Lidi se chytli a Brno hnali dopředu. Bohužel dneska jsme si to ale prohráli sami.

Nastoupili jsme v rozestavení 3-4-3. Jaké jste měl úkoly na křídle?
Měl jsem napadat stopera zároveň s bekem a v první půli se nám to dařilo. Je jen škoda, že jsme nepřidali další branku a mohlo být rozhodnuto.

Alespoň vás mohl těšit gól.
Jasně. Nivaldo dostal zpětnou přihrávku a poslal dobrý centr. Já jsem to zavíral na zadní tyči a podařilo se mi to trefit. Jsem rád za gól, ale radši bych byl, kdyby měl hodnotu tří bodů.