Teplice ve finále zaskočily Slavii

29 2006
Praha - Teplice zaskočily ve finále 9. ročníku zimního turnaje Tipsport Cup na umělé trávě v pražském Edenu fotbalisty Slavie a radují se z celkového prvenství. Druhý tým ligy brzy vedl o dvě branky a náskok na konci utkání ještě navýšil. Třetí skončil překvapivě třetiligový klub Bohemians 1905, který porazil Brno.

Finále: Teplice - Slavia 3:0 (2:0)

Tepličtí si odnesli finanční prémii 200 tisíc korun. Slávisté za účast ve finále zimní ligy obdrželi polovinu.

Druhý tým první ligy z Teplic zaskočil Slavii hned na začátku dvěma rychlými údery. Nejistá obrana Pražanů, v níž se představil i testovaný Maďar Zsolt Löw z druholigové německé Hansy Rostock, poprvé kapitulovala už v šesté minutě, kdy se křížnou střelou prosadil záložník Doležal.

Za deset minut si na kolmici Saboua naběhl Benát a sólový únik zakončil přesnou střelou k tyči.

Slávisté se otřepali až po přestávce. Už ve 48. minutě záložník Kalivoda nastřelil břevno, za deset minut jej na druhé straně napodobil i teplický útočník Džeko a dobíhající Benát vzápětí přestřelil opuštěnou bránu.

Pražský tým měl ve druhé půli o poznání více ze hry, ale výtečně organizovaná teplická defenziva všechny útoky odrazila. Naopak deset minut před koncem teplický veterán Verbíř posadil z rohu míč na hlavu střídajícího mladíka Fenina a ten definitivně zpečetil teplický triumf.

Pro teplického trenéra Vlastislava Marečka má každá výhra nad pražskou Slavií svoji cenu, zápas v zimní přípravě prý není výjimkou. "Jakékoliv utkání se Slavií pro nás je svátkem, tím spíš, když šlo o finále turnaje, který je rok od roku prestižnější. Jsem rád, že kluci zápas poctivě odpracovali a hlavně, že se nikdo nezranil," pochvaloval si po utkání Mareček.

Miroslav Janů, asistent slávistického trenéra Karla Jarolíma, litoval hlavně chyb v úvodu utkání, které Teplice využily k získání dvoubrankového náskoku. "My jsme na začátku měli dvě šance, ale naopak jsme po chybách ve středu obrany dvakrát
inkasovali. Ve druhé půli jsme měli další možnosti a snažili se vyrovnat, ale místo toho jsme inkasovali potřetí," uvedl Janů.

Branky: 6. Doležal, 16. Benát, 80. Fenin. Rozhodčí: Pinkas. Diváci: 300.
Teplice: Kolář - Kaufman (46. Štohanzl), Klein, Rada, Krmaš - Doležal, Sabou, Benát (63. Fenin), Jirsák (84. Rosa), Verbíř - Džeko (70. Koukal). Trenér: Mareček.
Slavia: Charvát - Švec, Holeňák (63. Janda), Suchý (46. Kratochvíl), Löw (74. Held) - Kalivoda, L. Jarolím, Hrdlička (46. Hubáček), Černý (46. Krajčík) - Vlček, Fořt (63. Pekhart). Trenér: K. Jarolím.

Výsledek - o 3. místo:
Bohemians 1905 - Brno 2:0 (2:0)

Třetí místo na zimním turnaji Tipsport Cup získali třetiligoví fotbalisté Bohemians 1905, kteří v dnešním zápase překvapivě porazili ligový tým Brna 2:0.

O výhru "klokanů" se postarali ještě v prvním poločase přesnými trefami Lukáš a Dian, který v 38. minutě proměnil penaltu. Brno dohrávalo zápas bez vyloučeného Siegla.

Brnu se utkání o 3. místo nepovedlo. Už v sedmnácté minutě malátně působící mužstvo inkasovalo poprvé, když Lukáš napřáhl z trestného kopu a na jeho dalekonosný pokus brankář Václavík vůbec nezareagoval.

Další rána stihla Jihomoravany ve 38. minutě, když Siegl v pokutovém území zahrál rukou, byl vyloučen a penaltu vzápětí proměnil Dian.

Přesilovku hrající Pražané pak náskok v pohodě uhlídali, neškodné Brno se už nezmohlo ani na korekci výsledku. "Nezahráli jsme dobře. Někteří mladí hráči si musejí uvědomit, že liga bude úplně o něčem jiném. Do jejího začátku je tedy před námi spousta práce," uvedl brněnský kouč Josef Mazura.

Branky: 17. Lukáš, 38. Dian z pen. Rozhodčí: Hrubeš. ČK: 38. Siegl (Brno). Diváci: 350.
Sestava Brna: Václavík (46. Hrubý) - Siegl, Schuster, Trousil (46. Horejš), Ineman - Kuncl, Pavlík (46. Večeřa), Černý (46. Chlup), Leňko - P. Mezlík (55. Švancara), Simr.

Ve finále Tipsport Cupu porazily Teplice pražskou Slavii 3:0.

1. Slezský FC Opava 16 9 4 3 42:25 31
2. Fotbal Třinec 16 9 3 4 23:15 30
3. 1. FK Příbram 16 9 2 5 26:16 29
4. Dynamo České Budějovice 16 7 7 2 24:11 28
5. FK Pardubice 16 9 1 6 22:13 28
6. 1.SC Znojmo 16 7 4 5 21:25 25