Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Teplice v poháru vydělávají málo

5 2003
Teplice - Z pohárové Evropy už vyšoupli německý Kaiserslautern, teď jim stojí v cestě holandský Feyenoord Rotterdam. Atraktivní soupeři, přesto není letos Pohár UEFA pro teplické fotbalisty žádným zlatým dolem. "Už to není, co bývalo před dvěma třemi roky," běduje František Hrdlička, ředitel klubu.

Na Kaiserslauternu jste prý nevydělali, co Feyenoord?
Dostat takové protivníky před pár lety, měli bychom zisk čtyřicet milionů korun. Dneska je minimální. Pohybuje se v rozmezí jednoho dvou milionů z obou zápasů. Propad je obrovský. Dostáváme další důkaz, že peníze ve fotbale nejsou a nemají je ani televize. Je to realita, s kterou se musíme vyrovnat.

Úvodní duel z Rotterdamu čeští fanoušci na obrazovkách neuvidí, že?
Česká televize ho vysílat nebude. Zatím probíhají jednání, že by možná mohla dávat aspoň odvetu. Myslím, že utkání z Rotterdamu poběží jen na holandském veřejnoprávním kanálu NOS.

Účast v pohárové Evropě se přesto může finančně vyplatit. Už po sérii s Kaiserslauternem se začaly zahraniční kluby zajímat o Horvátha, Rezka, Voříška, trenéra Straku. Odejde někdo v zimě?
Podle ohlasů počítáme, že k něčemu dojde. Vždyť smyslem snažení hráčů i realizačního týmu je, aby se ukázali, udělali si jméno, získali lukrativnější nabídky. Klukům bránit nebudeme. Mají jen určitý čas, kdy se mohou v kariéře zabezpečit. Nedovedu si představit, jak tady někoho držíme. Jak by přistupoval k plnění svých úkolů? Když částka za přestup bude zajímá natolik, abych díky ní dokázal odchod zdůvodnit akcionářům, proč se o tom nebavit?

Jak se cítíte před bitvou na hřišti Feyenoordu? Nervózní?
Ne, vůbec. Nemáme co ztratit. Už fakt, že jsme přešli přes Kaiserslautern, je úspěch, který docení až historie. V Rotterdamu můžeme překvapit, získat. Karty jsou rozdány padesát na padesát. Zápasu se vůbec nebojí, věřím hráčům i realizačnímu týmu.

O jak velkou událost jde?
Už jsme jednou hráli s finalistou evropského poháru, byla to Mallorka. Dnes před námi stojí Feyenoord, který dokázal Pohár UEFA vyhrát. Ty zápasy bych dal na rovinu. Teď je však naše mužstvo zkušenější a silnější. Jedeme tam v klidu, bez obav a tlaků.

Ale v lize se teď Teplicím příliš nedaří, měsíc nevyhrály.
Nikdo neudrží formu po celý rok. Trochu to přičítám tomu, že kluci jsou spíš myšlenkami v Poháru UEFA. Už na začátku sezony jsem říkal, že liga bude vyrovnaná, osm celků bude bojovat o poháry, osm o záchranu. A je to přesně tak. Dneska jsme sedmí, po dvou kolech můžeme být zase třetí. Jaro rozhodne.

Autor:


Témata: FK Teplice, UEFA
Najdete na iDNES.czmobilní verze