Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Teplice odlétají do Tel Avivu bez náhle hospitalizovaného trenéra Plíška

Teplického trenéra Jiřího Plíška poslaly do nemocnice náhlé problémy s uchem | foto: Karel Kopáč, MF DNES

25 2009
Bez hlavního trenéra Jiřího Plíška odlétají fotbalisté Teplic k odvetě 4. kola Evropské ligy do Tel Avivu. V úterý ráno totiž musel nečekaně do nemocnice.

"Jiří Plíšek byl v ranních hodinách hospitalizovaný v nemocnici v Mladé Bolelsavi, řízením zápasu a vedením mužstva je pověřený jeho asistent Zdeněk Klucký s Liborem Macháčkem," informoval František Hrdlička, ředitel FK Teplice.

Klubový lékař Jan Štěrba oznámil diagnózu: "V pondělí ráno mi volal, že má těžké závratě. Kvůli postižení vnitřního ucha mu specialista v oboru doporučil okamžitou hospitalizaci. Je to závažené onemocnění, mohlo by dojít ke ztrátě sluchu."

Teplice nastoupí o odvetě 4. předkola Evropské ligy ve čtvrtek, proti domácímu Hapoelu Tel Aviv musí dohánět ztrátu 1:2 z prvního utkání.

Plíšek do Izraele nedorazí ani později, protože přelet by mohl jeho sluch ohrozit. Podle Štěrby si léčení vyžádá nejméně deset dní.

"Nejtěžší bylo ráno se rozhodnout, že se nepostavím doktorům a neodletím s mužstvem. Odhodlal jsem se k tomu, když mi vysvětlili možné komplikace. Musím mít absolutní klid a nezatěžovat se," řekl sedmatřicetiletý Plíšek.

O rok starší Klucký v sezoně 1999/2000 v deseti zápasech vedl jako hlavní kouč Jablonec.

Zdeněk Klucký bude s Plíškem v telefonickém spojení. "Už ráno jsme měli půlhodinový rozhovor, řekli si instrukce. Sestavu upřesníme odpoledne a během zítřka," řekl asistent.

A Plíšek doplnil: "Náš realizační tým je natolik zkušený, aby to zvládl i bez přímého kontaktu se mnou. Mrzí mě, že u toho nebudu. Věřím ale, že toho s mužstvem ještě hodně prožijeme. Třeba ještě letos."

Výprava odlétá do Izraele v úterý odpoledne, tedy o den dřív, než bývá na pohárová utkání zvykem. Kouč Plíšek to chtěl kvůli aklimatizaci, v dějišti konání zápasu je obrovské vedro.

V letošním ročníku Evropských pohárů zažila i Slavia, jaké je hrát bez hlavního trenéra na lavičce. Karel Jarolím totiž v duelech třetího předkola Ligy mistrů s Šeriffem Tiraspol byl jen na tribuně poté, co si musel odpykat disciplinární trest nevhodné chování z loňského ročníku Poháru UEFA proti Hamburku.

Plíšek zřejmě nepomůže Teplicím ani v pondělním ligovém utkání v Brně.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze