Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Teplice jsou lepší než Frankfurt

Horváth - Pavel Horváth (vpravo) v euforii po vstřeleném gólu do sítě Kaiserlauternu v Intertoto Cupu. | foto: Martin AdamecMF DNES

24 2003
Kaiserslautern - Strašák jménem Teplice opět obchází Kaiserslauternem. Český klub si tu poté, co loni německý soubor vypoklonkoval z Intertota, užívá respektu. "Musíme k poháru přistoupit jinak než minulý rok," burcuje útočník Vratislav Lokvenc, opora Kaiserslauternu. "Trochu jsme tehdy Teplice podcenili a hlavně u nich jsme hráli totálně neukázněně. To se nesmí opakovat!"

Zažehnali jste po výhře 3:1 ve Frankfurtu krizi?

To ukáže až pohár. Ale musím uznat, že Frankfurt nám práci usnadnil, hrál dost špatně. Teplice jsou daleko lepší. Postoupí chytřejší.

Vy jste ze zápasu odstoupil. Jak vážné je zranění?

Mám natažený břišní sval, což se špatně léčí. Bolí to, i když jen vstávám ze židle. Až v den zápasu se rozhodne, zda nastoupím. Třeba se stane zázrak.

Do bundesligy jste vstupovali s vědomím, že vám budou odečteny kvůli problémům s licencí tři body. To vám asi nepřidalo, že ?

Cítili jsme psychický tlak, věděli jsme, že musíme rychle manko smazat, abychom byli na nule. Navíc jsme hned v prvním kole prohráli s Mnichovem 1860 a spadli ještě níž.

Už se zlepšila komunikace mezi hráči, kteří jsou ze sedmnácti zemí? Belgický trenér Eric Gerets prý některé poslal na kurzy němčiny.

Ne všichni mluví německy, na hřišti slyším víc angličtinu. I kvůli jazykovým bariérám souhra vázne. Afričané Tchato, Mettomo a Lembi by měli na němčinu chodit, ale jsou líní.

Jaká je teď finanční situace klubu? Chodí pravidelně výplaty?

Všechno je v pořádku, žádné problémy. To bylo hlavně minulý rok.

Co by se stalo, kdybyste přes Teplice zase nepřešli?

Asi bychom zažili to, co Dortmund. Jeho hráči museli rozzuřeným fanouškům vysvětlovat, proč se jim nedaří. Ty naše jsme trochu uklidnili výhrou s Frankfurtem, což je derby, oba tábory se hodně nesnášejí. Nám už ale také příznivci vyčinili, když jsme vypadli s amatéry z Německého poháru. Nechtěli náš autobus pustit z brány a museli jsme s nimi mluvit. To je ale v Německu normální.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze