Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ten míč měl divnou faleš, zlobil se Koubský

21 2003
Ostrava, Zlín - Ve středu 19. listopadu, chvíli před sedmou večer, se pro fotbalového obránce Jiřího Koubského na chvíli zastavil čas. Zlínský čahoun, opora ligového Zlína i národního celku do jedenadvaceti let, hlavičkoval pět minut před koncem rozhodující kvalifikace se Švýcarskem do vlastní sítě.

Upravil výsledek na konečných 1:2, Česko pak nezvládlo penaltový rozstřel a připravilo se tím o obhajobu evropského prvenství.

Koubský, jehož zklamání bylo nekonečné, byl vůbec smolařem večera. Původně to měl být jeho den. Byl to on, kdo nádhernou hlavičkou posunul národní tým v 58. minutě k postupu, Česko vedlo jeho zásluhou 1:0.

Proč se vlastně pokusil chvíli před koncem utkání, kdy lidé už oslavovali postup po výsledku 1:1, hlavičkovat míč, který mohl mít brankář Laštůvka pod kontrolou? „Ten míč měl divnou faleš.

Najednou úplně změnil směr,“ vykládal reportérům po boji. „Náhle, jako by zničehonic klesnul a já už nestačil uhnout.“ Jestli byli v hledišti také zástupci anglické Aston Villy, kteří mají o Koubského zájem, vstávaly jim hrůzou vlasy.

Koubský si tak v jediném utkání vychutnal pocity opěvovaného i zatracovaného hráče. „Nejdřív jsem zažíval krásné pocity, pak se to všechno otočilo,“ řekl.

„Jiří přesto zůstal hrdinou obou zápasů,“ komentoval Koubského vystoupení Josef Duda, ředitel FC Tescoma Zlín. „Gól dal také před týdnem ve Švýcarsku. Kdyby hráli všichni jako on, postoupilo se.“

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze