Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ten, který měl jen sedět na lavičce, zažil nejvíc

Itálie-Francie: Zidane, Materazzi, Gatusso - Zidane bojuje o míč s Materazzim ve finálovém zápase fotbalového MS 2006. | foto: Reuters

11 2006
Berlín - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Armáda dalších hráčů toho dohromady nezažila na šampionátu tolik jako Marco Materazzi. Osud dvaatřicetiletého italského obránce je nejpodivuhodnějším příběhem mistrovství. "Ani mě nenapadlo, že to se mnou takhle dopadne. A vás už teprve ne, co?" říkal Materazzi novinářům štiplavě.

Vychutnával si, že ho v Itálii velebí jako hrdinu. Jeho, který si ještě nedávno stěžoval: "Víte, kolikrát mé děti musely ve škole slýchat, že jsem obluda?" Materazziho počínání na šampionátu by klidně vydalo na knihu. Anebo aspoň na další rockovou píseň.

Rockovými tóny totiž podmalovala televizní stanice patřící AC Milán sestřih těch nejhorších zákroků zadáka z konkurenčního Interu. Vskutku, nebyla to hezká podívaná.

Kdo ji vydržel, měl rázem jasno o původu přezdívek Materazziho. Fotbalista marně bojoval, aby se mu neříkalo "Zvíře" nebo "Delikvent".

VIDEO:
Materazziho zákroky

- derby s AC Milán
- jak zranil Sorina
- napaden Zidanem

Po šampionátu však k němu letí samá lichotivá slovíčka. Divíte se? Stačí chronologický výčet toho, co na turnaji prožil, a další komentář je téměř zbytečný. - Do Německa přijel jako náhradník za stopera Nestu.

- Po čtvrthodině zápasu s Českem zraněného Nestu vystřídal.

- Po 9 minutách prvního vystoupení na šampionátu dal hlavou gól, svůj premiérový v reprezentaci.

- V následném osmifinále proti Austrálii podrazil soupeře, byl vyloučen a kvůli trestu mu uteklo čtvrtfinále s Ukrajinou.

-V semifinále nedovolil dát Němcům gól.

- V úvodu finále se po jeho zákroku kopala penalta, kterou Zidane proměnil.

- O 12 minut později si Materazzi hlavou naskočil na centr z rohu a vyrovnal.

- V prodloužení se svalil po Zidanově úderu hlavou do hrudi a zapříčinil vyloučení vůdce soupeře.

- V rozhodujícím rozstřelu proměněnou penaltou přivolal italskou slávu.

Co dodat...

Snad jen, že pověst zlého chlapíka – který klidně v minulosti pěstí srazil protihráče, když se mu posmíval – pronásleduje Materazziho dál.

Jen se z Itálie přesunula na západ. Francouzi potetovanému obránci spílají, že urážkami vyprovokoval Zidana k osudovému ataku.

Může to být pravda, Materazzi není hošík z nedělní školy. "Nazdar, kluci!" pozdravil novináře, kteří po zápase čekali na jeho vyjádření k incidentu. Víc neřekl ani slovo.

Autor:


Domácí chipsy pro děti
Domácí chipsy pro děti

Upečte si domácí chipsy, ale pozor, jsou velice návykové.

Najdete na iDNES.czmobilní verze