Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Budu makat, abych střílel góly dál, slíbil Tecl a svou roli pochopil

Stanislav Tecl v souboji s neapolským Inlerem v utkání Evropské ligy. | foto: Salvatore LaportaAP

15 2013
Neapol (Od našeho zpravodaje) - Co zápas, to aspoň jeden gól. Skvostnou sérii na začátku plzeňského angažmá si útočník Stanislav Tecl vychutnává. Na pohárový zážitek z Neapole bude ještě dlouho vzpomínat. "Zvlášť pokud postoupíme do osmifinále," dodala dvacetimilionová posila po úvodním utkání Evropské ligy.

V prvním ostrém zápase roku 2013 jste si zahrál něco málo přes půlhodinu. Stačilo to?
Samozřejmě, že stačilo, i když každý by chtěl hrát co nejvíc. Jsem maximálně šťastný za vítězství i za svůj gól. Trenér zvolil velmi dobrou taktiku.

Co všechno vám běželo hlavou, když jste se na konci utkání posunul skóre na 3:0?
Abych pravdu řekl, tak ani nevím. Bylo to velice spontánní. Hlavou mi projel pocit obrovského štěstí.

Neapol vs Plzeň

Vy osobně si zatím v Plzni držíte vysoký standard: co zápas, to gól. Jak dlouho to může vydržet?
Tohle bych nerad odhadoval, ale doufám, že co nejdéle. Budu makat, abych střílel góly dál.

Už při čtvrteční odvetě s Neapolí si můžete bilanci vylepšit. Myslíte, že máte po výhře 3:0 postup jistý?
To teda určitě ne. V poločase ještě nikdo nikdy nic nevyhrál. Ještě to bude fuška.

Do hry jste se dostal zrovna v době, kdy měla Neapol obrovský tlak. Jak vám v tu chvíli vlastně bylo?
Moc dobře ne, Neapol nás trošku přitáhla a několikrát mohla vyrovnat. Naštěstí to kluci vzadu výborně odbojovali, doslova to odmlátili. S výjimkou příležitosti Hamšíka bych řekl, že Neapol úplně vyloženou šanci neměla.

Hamšík své sólo neproměnil, zato vy ano. I proto se bude znovu mluvit o tom, jestli by měl v plzeňském útoku nastupovat Tecl nebo Bakoš. Jak ten souboj o místo v sestavě vnímáte? V Jihlavě jste hrával vždycky od začátku…
Když jsem do Plzně přicházel, tak jsem samozřejmě věděl o tom, jaká mě tu čeká konkurence. Já myslím, že konkurence je zdravá a doufám, že mi pomůže k tomu, abych se fotbalově dál zlepšoval.

Trenér Vrba o svých útočnících

"Momentálně bych potřeboval, abych mohl do hry nasadit víc než jedenáct hráčů, protože Standa Tecl si zaslouží hrát. Jenže místo na hrotu je bohužel jen jedno. V Neapoli jsem vsadil na to, že od začátku nastoupí Marek Bakoš. Se Standou jsem po přípravě mluvil a vysvětlil jsem mu to. Jsem rád, že to pochopil. I jako náhradník pak ukázal, že je to pohotový střelec. Potvrdil, že mu vyhovuje spíš otevřenější hra soupeře. Na druhou stranu musím ocenit černou práci, kterou v první části odvedl Baky. Dokud měl síly, rval se statečně. Kluci mají smůlu, že na místě hroťáka může nastoupit jen jeden. Naopak pro mě je obrovská výhoda, že na hrot máme dva tak kvalitní hráče. Já vím, že ať nastoupí kdokoli z nich, svou roli zvládne skvěle."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze