Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Takhle jsme měli hrát už s Tiraspolem, litoval slávistický kouč Jarolím

20 2009
Míru, jakou k výsledku 3:0 v zápase proti Crvene Zvezdě Bělehrad přispěl slabý soupeř, nechtěl slávistický trenér Karel Jarolím příliš pitvat. Byl hlavně spokojený, že to byli fotbalisté Slavie, kteří konečně dokázali vnutit soupeři svou hru. K případnému postupu se ovšem postavil rovněž zdrženlivě, před odvetou by to bylo předčasné.

Výchozí pozici každopádně označil za dobrou. A věří, že očekávanému bouřlivému prostředí v Bělehradě hráči nepodlehnou.

Třígólový náskok je něco, co se jen tak nepovede. Jste asi plně spokojen?
Ano, odehráli jsme dobrý zápas. Zhruba jsme praktikovali, co jsme chtěli. A chtěli jsme vyhrát, pokud možno neinkasovat. Tři góly jsou dobrým výsledkem do odvety, ale samozřejmě je odehrán jen poločas. Víme, co absolvujeme v Bělehradě, na žádné oslavy není prostor.

Myslíte si, že Slavia podala nejlepší podzimní výkon?
Dá se říct, že jo. Výkon byl podložen týmovým duchem, navíc se podařilo vyjádřit ho gólově. Škoda, že to nepřišlo o něco dřív, myslím v pohárech. Byly tam i další situace, kdy jsme mohli branku vstřelit. Neproměnili jsme je, ale kdyby se to podařilo ve všech případech, bylo by to jednoduché. Jak výkon, tak výsledek dnes odpovídal našim představám.

Karel Jarolím

V táboře hostů se přetřásá, že se porazili sami vlastními chybami. Připustíte to?
Pochopitelně o chybách to je. Otázka ale je, jestli mužstvo, které hraje proti, je schopno k chybám soupeře přinutit. My jsme se snažili hrát aktivně a bylo zapříčiněno i tou aktivitou, že se Crvena Zvezda dopustila chyb. Já když hodnotím po porážce, také hledám chyby u nás. Před zápasem jsme mluvili o našich chybách v Českých Budějovicích, kterých soupeř naštěstí nevyužil. Dnes jsme byli pozornější než v Budějovicích a přinutili jsme k chybám soupeře.

Byl to nejslabší soupeř, s jakým Slavia hrála? Slabší než Tiraspol, s nímž jste vypadli v předkole Ligy mistrů?
To si nemyslím, i když podle výsledku by se to zdát mohlo. Rozdíl byl především v našem výkonu. Kdybychom jako dnes hráli proti Tirapsolu, mohlo to dopadnout určitě líp.

Crvena Zvezda má mladý tým, jeho hráči za sebou neměli žádné zkušenosti. Mělo to pro výsledek význam?
Ne vždycky je to o věku. Hráč může mít přes třicet, přesto co má za sebou uplatnit nedokáže. Každopádně jsme to věděli, ale neřekl bych, že je to úplně nejzásadnější. Viděli jsme Crvenou Zvezdu v předchozích zápasech v lize a neřekl bych, že se jakkoli projevilo, že je mužstvo mladé.

Nemůže se naopak stát, že v bouřlivém bělehradském prostředí dolehne tíha situace na vaše hráče?
Na to máme dost času, teď se musíme připravit na utkání v Teplicích. Zatím si myslím, že se s tím dokážeme vyrovnat.Najdete na iDNES.czmobilní verze