Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tak snadné to nebylo, říká stoper Košťál

24 2006
Liberec - V úvodu prvního poločasu měl pohotovým volejem levačkou blízko ke gólu, krátce po přestávce v něm naopak hrklo, když liberecká obrana pustila soupeře do přečíslení a Touré nastřelil tyč. "Z tribuny to nejspíš vypadalo jako jednoduchý zápas, ale tak snadné to zase nebylo," říkal po vítězství 4:1 nad Grasshoppers Curych liberecký stoper Pavel Košťál.

"Přestože jsme nakonec vyhráli rozdílem třídy, museli jsme být v obraně v jednom kuse ve střehu," líčil Košťál. "Nejnebezpečnější byly jejich kolmé přihrávky na nabíhající hráče. Naštěstí jsme ale drtivou většinu z nich pochytali. Ale mrzí mě, že jsme je neuhlídali při tom rohu, kdy vyrovnali na jedna jedna."

Právě za stavu 1:1 přišla poté Košťálova utěšená střela z voleje.

"Já ještě s druhým stoperem Tomášem Zápotočným jsme měli chodit dopředu hlavně na rohy a na dlouhé auty. Tomášovi se to vyplatilo v začátku, když dal na jedna nula. Já jsem si pak před branku Curychu došel při tom jednom dlouhém autu a když se odhlavičkovaný míč dostal ke mně, bez rozmýšlení jsem ho napálil na branku. Ke gólu mi chyběl necelý půlmetr."

Liberečtí stopeři se v pokutovém území švýcarského mužstva objevovali často. Nehrozilo tak při soupeřových brejcích zvýšené nebezpečí?

"Ty výlety máme přesně domluvené. Jsou určení hráči, kteří nás při takových situacích vzadu zajišťují," vysvětlil Košťál.

Třináct minut po přestávce prožil šestadvacetiletý odchovanec hradeckého fotbalu horké okamžiky. To když se hráči Grasshoppers dostali do nájezdu dva na jednoho.

"Udělali jsme chybu někde v půlce hřiště, oni si to chytře narazili a šli do přečíslení. Já je stíhal ze středu, ale marně. Blesklo mi hlavou, že teď už je to jen na brankáři Čechovi, říkal jsem si, že Marek si s tím poradí. Naštěstí Touré trefil tyč a Pinto zblízka přestřelil."

Liberečtí zápas nakonec dovedli k jednoznačnému vítězství a do kabiny jim přišel poděkovat i první muž klubu Ludvík Karl.

"Byli jsme všichni moc rádi, že jsme šéfovi konečně udělali radost," poznamenal k tomu Košťál. "Pochválil nás za to, že jsme ukázali, že jsme pořád dobré a silné mužstvo."

Na dotaz, zda libereckým fotbalistům pomohly individuální pohovory s trenérem Lavičkou i důrazné apely samotného Karla, stoper reagoval:

"Těžko říct, každý takové pohovory bere jinak. Já ale myslím, že nejdůležitější bylo, že každý z nás si tu složitou situaci uvědomoval. A opravdu jsme šli do zápasu s tím, že už konečně vyhrát musíme."

Liberec se výhry v soutěžním zápase dočkal po třech remízách a třech porážkách. Vítězstvím nad Grasshoppers Curych si udržel šance na postup do jarní vyřazovací fáze Poháru UEFA, ve složitě rozehrané skupině zbývá mužstvu poslední zápas příští středu v Alkmaaru.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze