Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Svěží postavou byl Limberský, ohlíží se za přípravou Táborský

Česko - Malta: radost českých hráčů z gólu, uprostřed střelec Tomáš Necid | foto: Michal Šula, MF DNES

6 2009
"Těžko hodnotit výkon mužstva i jednotlivců, protože v takovém složení, kdy hráči byli tak nějak poskládáni vedle sebe, to ani moc nejde," poznamenává internacionál Vladimír Táborský k těsnému vítězství českého týmu nad Maltou.

Podle Táborského pak nemá smysl polemizovat, jestli se tento přípravný zápas vůbec měl hrát, a jak vlastně měla nominace vypadat.

"Straka to při výběru jednoduché neměl, okolnosti nominace všichni známe. Trenér byl veden tou nejlepší snahou vyzkoušet fotbalisty, kteří by pro národní mužstvo mohli přicházet v úvahu, a kteří si svou nominaci posledními výkony zasloužili," pokračuje bývalý reprezentant.

"Jestli mě něco překvapilo, tak hodně solidní výkon Malty. Potvrdilo se, co se říkalo už před zápasem. Dnešní maltská reprezentace už nejsou bránícím mužstvem kamkoli přijede. Tento tým má dobrou mezihru i útočnou fázi, proti minulosti se zlepšil i v taktice. A kdyby Malťané proměnili jednu ze tří šancí, měli bychom to moc a moc těžké," chválí Táborský soupeře, na jehož herním projevu bylo znát působení českého kouče Dušana Fitzela.

Pokud jde o české hráče, Táborský stejně jako další experti i laici vyzdvihl nad průměr druhý poločas.

David Limberský"Začalo se hrát víc po zemi, zlepšila se přechodová fáze, mezi obranou a útokem už nebyla takové propastná díra, protože začala líp pracovat záloha," všiml si internacionál.

Táborský se nechce pouště do hodnocení jednotlivců.

"Ono ani dost dobře není možné, když šlo o jediný a hlavně o takový zvláštní rozporuplný zápas. Tihle hráči spolu byli poprvé, času na přípravu měli minimálně a tak vlastně nemohli ukázat, co v nich skutečně je," míní bývalý reprezentant.

Nakonec ale čtyři jména vysloví.

"Líbil se mi Limberský, který byl na hřišti vidět a nešlo si nevšimnout, jak hru mužstva oživil. Přestože další šance zahodil, i Necid nakonec potvrdil, že je  pro reprezentaci jedním ze správných mužů do útoku. A nekonec taky musím pochválit oba naše brankáře, protože jak Grigar, tak Zlámal v kritických okamžicích mužstvo podrželi," uzavřel Táborský stručné ohlédnutí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze