Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Svého skandálního hraní rukou lituje fotbalista Henry opožděně

Thierry Henry | foto: Reuters

23 2009
Pozdní lítost, žádná lítost. Toto rčení ideálně sedí na francouzského fotbalového reprezentanta Thierryho Henryho.

Útočník si v kvalifikačním duelu s Irskem zpracoval v nastaveném čase míč rukou, přihrál Gallasovi a ten dal gól, kterým Francie postoupila na mistrovství světa 2010. Na úkor běsnících Irů.

"Upřímně řečeno byla to ruka. Ale já nejsem rozhodčí. Já jsem to zahrál a on to dovolil. To je otázka pro něj," prohlásil Henry bezprostředně po středečním utkání.

Teprve o dva dny později Henry uvedl: "Říkal jsem to už dříve a řeknu to i teď: Ano, hrál jsem rukou. Ale nejsem podvodník a nikdy jsem nebyl. Byla to instinktivní reakce poté, co míč vlétl mimořádně rychle do přeplněného pokutového území."

A když Mezinárodní fotbalová federace zamítla žádost Irů, aby se zápas opakoval, Henry přispěchal s dalším vyjádřením.

"Samozřejmě jsem v rozpacích kvůli tomu, že jsme zvítězili touhle cestou. Je mi moc líto Irů, kteří si rozhodně zaslouží jet do Jižní Afriky. Pochopitelně že nejférovějším řešením by bylo opakování zápasu," řekl útočník Henry.

Koncem minulého týdne, když se na něj kritika valila ze všech stran, prý Henry uvažoval o ukončení reprezentační kariéry.

V prestižním listu L'Équipe dokonce Henry lituje, jak vstřelení branky slavil, přestože dobře věděl, že před ní porušil pravidla.

"Takhle jsem slavit neměl, ale upřímně řečeno jsem se prostě nekontroloval," uvedl Henry.

Fotbalistovi vadilo, že ho v situaci, kdy se na něj snesla totální kritika, nepodpořil Francouzský fotbalový svaz.

"Den po zápase a pak i ten další den jsem se cítil sám, opravdu sám. Až když jsem zveřejnil své prohlášení, tak se lidé ze svazu ozvali," dodal ke své poněkud opožděné lítosti.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze