Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Svazu hrozí žaloba za lístky na MS

25 2006
Praha - Fotbalovému svazu hrozí žaloba v souvislosti s prodejem lístků na letní mistrovství světa. "Určitě podám trestní oznámení ve věci poškozování dobrého jména," tvrdí Jindřich Vlášek, jednatel společnosti Czechindustry. O co jde? Czechindustry nabízí na svém internetovém portálu jako vedlejší produkt vstupenky na libovolný zápas šampionátu.

Na webu si lze rezervovat jakékoli utkání na turnaji včetně duelů českého týmu i finále.

Jde o poměrně drahou záležitost. Nejlevnější lístek vyjde na víc než 10 tisíc korun a týká se zápasu Česko – Ghana. Nejdražší je na finále: za 260 tisíc. Kromě vysokých nákladů však případnému zájemci nic nebrání, aby se k lístkům dostal.

"Počet vstupenek je přitom, jak známo, velmi omezený. Nevíme, odkud společnost vstupenky bere, proto jsme se obrátili na policii s podnětem, aby vše prošetřila," říká mluvčí svazu Václav Tichý.

"Před pár hodinami jsem mluvil s policií a nikdo na nás nic nepodal," oznámil včera jednatel společnosti Vlášek. I tak zřejmě přikročí k "odvetě" a zažaluje svaz: "Krok svazu staví naši společnost do velmi špatného světla, z čehož jsem nervózní. Dává nás na úroveň překupníků na černém trhu."

Podle Vláška nabízí Czechindustry lístky na základě legální smlouvy s norskou firmou Euroteam, o níž byl včera mimo jiné i pořad Reportéři ČT v České televizi. Euroteam postupuje české firmě vstupenky, a ta je za určitou provizi prodává. "Mohl to tak udělat každý," tvrdí Vlášek.

Euroteam získává údajně vstupenky například od svazů, jež neprodají počet, který jim byl přidělen.

Právě to je podezřelé svazu, jenž naopak kvůli velkému počtu žadatelů a omezené kvótě uspokojil jen zlomek zájemců z Česka.

"Ale už teď se nám hlásí z Ruska a Ukrajiny, zda bychom jim s prodejem lístků nepomohli," tvrdí Vlášek. "Systém prodeje je tak nedokonalý, že se bojím, aby nebyly stadiony v Německu poloprázdné a venku nečekaly zástupy fanoušků bez vstupenky."

Autoři:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze