Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sudí se stal terčem tří útolů

22 2000
B r u g g y - Zraněním rozhodčího vyvrcholilo několikeré selhání pořadatelské služby při středečním utkání na mistrovství Evropy v Bruggách, kde španělští fotbalisté vybojovali dvěma góly v nastaveném čase vítězství 4:3 nad Jugoslávií. Po závěrečném hvizdu cestou ze hřiště vylétla z ochozů mince a trefila francouzského sudího Gillese Veissiera do oka. Podle mluvčího Evropské fotbalové unie rozhodčímu tržná rána krvácela, ale vyžádala si jen lehké lékařské ošetření.

První kolaps organizátorů nastal v 62. minutě, kdy na hřiště vyběhl jugoslávský fanoušek protestující proti vyloučení Slaviši Jokanoviče. Díky oblečení podobnému teplákovým soupravám jugoslávských reprezentantů unikl pozornosti ochranky a doběhl po trávníku až k Veissiereovi, aby mu vynadal. Rozhodčího ochránili hráči a fanouška odvedli policisté.

Podruhé hlídky po stranách hřiště zaspali při vpádu jiného příznivce zahaleného do jugoslávské vlajky, který přeběhl plochu po celé délce a pokusil se napadnout sudího. Španělští hráči však znovu zaskočili jako Veissiereova ochranka do doby, než přišli strážci pořádku.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze