Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sudí se jen ušklíbl, popsal brankář

13 2000
K n o k k e - H e i s t - Podíval se nad sebe a na obrovské obrazovce v amsterdamské Areně spatřil čas: běžela 89. minuta. Brankáře Pavla Srníčka v tu chvíli přepadl bolestný pocit. "Tahle penalta je darebáctví," pomyslel si. Vystartoval jste k rozhodčímu Collinovi, co jste mu říkal? "Nic, ukazoval jsem mu znáček, který máme na dresu. Je na něm napsáno fair play."

A co na to Collina?
Jen se ušklíbl a gestem mě poslal do branky. To víte, rozhodčí drží v rukou moc, on má sílu. My hráči jsme v ten okamžik malí páni. Připadá mi, že to může postihnout jenom nás Čechy, Turky nebo Švédy, o kterých si tady myslí, že spí na stromech.

Ještě jste se hádal s protihráčem Bergkampem. Proč?
Snažil jsem se ho zeptat, co si o penaltě myslí. On mě celý zápas vytáčel, protože byl až zákeřný. Takový jindy nebývá. Ptal jsem se ho, jestli si nechtěli koupit vítězství už před zápasem, nemuseli jsme se devadesát minut trápit. Nějak se ho to dotklo.

Jak vám bylo, když se k penaltě postavil Frank de Boer?
Říkal jsem si, že je to loterie. Buď chytnu a budu hrdina, nebo ne a prohrajeme. No, nechytil jsem. Možná jsem mohl ještě chvilku stát a potom skočit. Kdyby, když, jestli. To jsou ale jenom slova.

Skončil zápas a vy jste okamžitě obíhal spoluhráče a postrkával je do kabiny. Proč?
Někteří kluci měli velké huby a machrovali. Mohl se stát nějaký malér. Já chtěl být co nejdřív v kabině. Ať to sbalíme a jedeme pryč. Pojďte, padáme odsud, říkal jsem všem.

Co prožíval Jiří Němec? Právě on, kapitán týmu, nepatrně přidržel za dres Ronalda de Boera a kopala se penalta.
Chtěl se na Euru rozloučit a oni mu provedou tohle. Myslím, že měl blízko k tomu, aby s reprezentací praštil okamžitě. Hrozně ho to mrzí.

Co vy? Hodně o té nešťastné porážce přemýšlíte?
Teď už ne. Ale do tří hodin do rána jsem si zápas pouštěl v televizi. Když už jsem prošel v hlavě všechno zlé, tak se mi usínalo celkem fajn. Byl jsem na nás hrdý, jak jsme bojovali. Vždyť my měli Holanďany na dlani, nechali jsme na hřišti duši.

Pomáhá vám, když dostáváte povzbuzující pozdravy od fanoušků, když víte, že za vámi někdo stojí?
Je to skvělé, lidé cítí s námi a věří nám. Mám zprávy, že i polovina Anglie se rozčiluje, jak nás podvedli. Odsuzuje Collinu a přeje nám štěstí. Jenomže my nemáme ani bod, ten nám už nikdo nevrátí.

Co může penaltová křivda provést s mužstvem?
Může nás obrovsky motivovat, nebo zlomit. Spíš si myslím, že nás vyhecuje. Vidím to na klucích, cítím z nich vůli. Porveme se. 

Autor:


Nejčtenější

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.czmobilní verze