Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chcete trestat kvůli škrábancům? Právníci zlehčují Suárezovo kousnutí

PODÍVEJTE, KOUSL MĚ! Italský obránce Giorgio Chiellini si stěžuje na uruguayského útočníka Luise Suareze a jeho nesportovní výpad. | foto: Reuters

25 2014
Do Brazílie dorazili právníci uruguayského fotbalisty Luise Suáreze a začali chystat obhajobu proti nařčení z kousnutí soupeře. "Jsme přesvědčeni, že šlo o běžnou situaci," naznačili směr obhajoby. Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) však zahájila disciplinární řízení a útočníkovi hrozí zastavení činnosti.

Italský obránce Giorgio Chiellini rozhodčímu v úterý marně ukazoval otisky Suárezových zubů na rameni. Útočník anglického Liverpoolu však už byl v minulosti za podobné provinění dvakrát potrestán, a teď FIFA oznámila, že případ bude řešit. Za kousnutí může hráče potrestat až dvouletým zákazem startu, popřípadě stopkou na 24 utkání.

Fotogalerie

Suárez se může k obvinění vyjádřit do dnešního večera. Zatím za něho mluví právníci, kteří okamžitě přiletěli do Ria. "Nepochybuju, že je celý případ tak medializovaný, protože je to zrovna Suárez a protože vypadla Itálie. Právě ze strany Itálie a Anglie je hodně tlaku na Suárezovo potrestání," tvrdí člen výkonného výboru uruguayské fotbalové federace Alejandro Balbi, který zároveň Suáreze zastupuje.

Právník zpochybňuje důkazy, které proti němu prý nejsou dost průkazné. "My naopak máme záběry jiné situace v utkání, která byla velmi podobná a přitom nevyvolala takovou reakci v médiích jako ta Suárezova," dodal Balbi.

"Je možné, že ho potrestají, protože je na to precedens, ale my jsme přesvědčeni, že šlo o běžnou situaci. Chiellini může mít na rameni škrábanec, ale Suárez zas má monokl," prohlásil Balbi. "Jestli se začne trestat jen na základě toho, že hráči budou ukazovat své škrábance, tak to v budoucnu bude hodně složité," dodal.

Autoři: ,


Grafton Recruitment Praha
Network Engineer - WAN

Grafton Recruitment Praha
Praha
nabízený plat: 35 000 - 55 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze