Fotbalisté Střížkova definitivně nesmí používat název Bohemians

Jeden z šéfů střížkovského klubu Karel Kapr dělá nevhodné gesto na fanoušky pravé Bohemky. | foto: www.bohemians1905.cz

4 2012
Druholigový fotbalový klub z pražského Střížkova definitivně nesmí v názvu používat označení Bohemians. Rozhodl o tom před několika dny Městský soud v Praze a proti tomuto verdiktu se už nelze odvolat. Fotbalová asociace dala Střížkovským na změnu názvu Bohemians Praha termín do 31. ledna 2013.

Platí tak rozhodnutí Městského soudu v Praze z roku 2010, podle něhož Střížkovští používat označení Bohemians nesměli. Vrchní soud v Praze poté loni na podzim projednával odvolání Střížkova proti tomuto rozsudku a odvolání zamítl.

Nato Střížkov podal k soudu žalobu pro zmatečnost rozhodnutí vrchního soudu, avšak Městský soud v Praze nyní tuto stížnost odložil a rozhodl, že verdikt má
být vykonán okamžitě.

"Dáváme Střížkovu termín do konce ledna, protože by bylo nesmyslné, aby klub měnil název během rozehraného druholigového podzimu," poznamenal šéf české fotbalové asociace Miroslav Pelta. "Na Střížkově tak mají dost času na to, aby do jarní sezony, která začíná koncem února, vstoupili s novými registračními průkazy a s novým názvem."

Z usnesení výkonného výboru české fotbalové asociace

Členskému klubu FK Bohemians Praha a.s. se ukládá, aby na základě pravomocného a vykonavatelného rozsudku Městského soudu v Praze č.j. Cm 47/2006-235 a ve smyslu čl. 4 odst. 1 a 2 "Organizační směrnice pro činnost členských klubů FAČR“, nejpozději do 31. 1. 2013 předložil Výkonnému výboru FAČR výpis z obchodního rejstříku za účelem schválení změny názvu klubu do 28. 2. 2013, a po schválení změny názvu provedl neprodleně výměnu registračních průkazů a nadále se zdržel označování svých fotbalových družstev ve všech fotbalových soutěžích organizovaných FAČR jakýmkoliv názvem obsahujícím slovo „Bohemians“, používání označení „Bohemians“ na dresu svých fotbalových družstev, jakož i jakékoliv používání označení „Bohemians“ v souvislosti se sportovní činností při provozování fotbalového klubu.

Člen představenstva střížkovského klubu Karel Kapr pro ČTK furiantsky poznamenal: "Stejně se nikdy nepřejmenujeme." Dál vývoj kauzy komentovat nechtěl.

BOSS. Karel Kapr, šéf střížkovských Bohemians Praha, sleduje zápas svého týmu.

Karel Kapr se rozhodnutí výkonného výboru ČSFA podřídit nehodlá

Pokud by střížkovský klub na tento verdikt nezareagoval, bylo by mu výkonným výborem odňato členství v FAČR pro hrubé porušení členských povinností vyplývajících ze stanov, řádů a předpisů asociace.

Pelta zároveň připomněl, že asociace má se Střížkovem nyní už jediný otevřený účet. Před několika lety, kdy se klub nemohl jmenovat Bohemians, přišel údajně o výnosy z marketingových smluv. Žaluje tedy asociaci o náhradu škody ve výši 51 milionů korun.

"Žádný strach z této žaloby nemáme. Žijeme v demokratické zemi, tak ať rozhodne soud," poznamenal první muž českého fotbalu Pelta.Liga mistrů a Evropská liga

Základní část Ligy mistrů 2018-19 začala v úterý 18. září. Český mistr Viktoria Plzeň je ve skupině G a jeho se soupeři jsou Real Madrid, AS Řím a CSKA Moskva.
Zápasy Evropské ligy se hrají od čtvrtka 20. září. Slavii Praha čeká ve skupině C Petrohrad, FC Kodaň a Bordeaux. FK Jablonec byl nalosován do skupiny K, kde jsou dále Dynamo Kyjev, Astana a Rennes.
Finále Ligy mistrů se hraje 1. června 2019 v Madridu na stadionu Atlétika, Evropská liga vyvrcholí 29. května v Baku.

Thibaut Courtois, Sergio Ramos, Luka Modrič, Gereth BaleEdin DžekoPatrik Schick, Mário Fernandes, Arťom Dzjuba, Tomáš Koubek, Jaroslav Plašil, Michael Lüftner

Česká reprezentace v Lize národů

Jaroslav Šilhavý, Jiří Chytrý, Tomáš Galásek, Milan Veselý

Nejčtenější

KOMENTÁŘ: Jak si český fotbal ubližuje. Není mu pomoci

Místopředseda fotbalové asociace Roman Berbr během valné hromady.

Dobrá zpráva ze Slovenska: česká fotbalová reprezentace zahájila éru s novým trenérem a vyhrála....

Šilhavého chvála: Lepší výkon než na Slovensku, takhle si to představujeme

Trenér českých fotbalistů Jaroslav Šilhavý během utkání Ligy národů v...

Charkov (Od našeho zpravodaje) Skoro celý zápas prostál na kraji technické zóny. Burcoval, tleskal, gestikuloval, občas naštvaně...Slováci ponocovali. Trenér fotbalistů Kozák skončil kvůli večírku hráčů

Trenér Ján Kozák na střídačce slovenských fotbalistů.

VIDEO Trenér slovenských fotbalistů Ján Kozák po zápase s Českem rezignoval proto, že sedm hráčů z kádru...

Ukrajina - Česko 1:0, vyrovnaná bitva, ale i konec nadějí na postup výš

Český fotbalista Jakub Jankto se chytá za hlavu po neproměněné šanci v duelu...

Charkov (od našeho zpravodaje) Čeští fotbalisté už v Lize národů nemají šanci na první místo ve skupině. Ukrajině i podruhé...

Respekt máme, ale nebojíme se, řekl Šilhavý. Překvapil ho dotaz na Havla

Trenér Jaroslav Šilhavý uděluje pokyny hráčům na tréninku české fotbalové...

Charkov (Od našeho zpravodaje) Reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý trpělivě odpovídal na tiskové konferenci před utkáním Ligy...

Další z rubriky

Jablonec? Jsou to jen lidi, zní před pohárovým duelem z Pardubic

Pardubičtí fotbalisté oslavují jeden ze dvou gólů, které Třinci vstřelil...

Už v sobotu čeká na pardubické fotbalisty velmi zajímavý zápas. Ve třetím kole MOL Cupu totiž...

Zlomila se pode mnou trenérská židle, vyděsilo ústeckého Křečka

Aleš Křeček

Když se pod ním podlomila trenérská židle, byť ne obrazně, ale ve skutečnosti, ústeckého kouče...

Dukla v domácím poháru vyhrála na Žižkově, Opava vyřadila Jihlavu

Daniel Tetour z Dukly (vpravo) se raduje z gólu do zlínské sítě. Zleva jsou...

Dvě těsné výhry prvoligových týmů se soupeři z druhé nejvyšší soutěže přinesla páteční klání 3....Najdete na iDNES.cz