Střelecké trápení Pardubic nekončí

9 2006
Pardubice - Ani na šestý pokus nedokázali pardubičtí fotbalisté porazit Kunovice. Tentokrát s nimi ani nebodovali a natáhli svou sérii bez vstřeleného gólu už na 292 minut. Pardubice v 25. kole druhé ligy prohrály na svém trávníku 0:1. V tabulce klesly na 12. místo a pásmo sestupu se jim přiblížilo na pouhé dva body.

"Jsem přesvědčen, že pět nebo šest bodů potřebných na záchranu ve zbytku soutěže uhrajeme," pronesl pardubický trenér Martin Pulpit.

Ovšem proti Kunovicím si mohl jeho tým o bodovém zisku nechat jenom zdát. I když začátek byl slibný. Už ve 4. minutě pálil nebezpečně z voleje Dittrich. Minul však branku a poté se už pardubický útok nadlouho odmlčel.

Aktivita domácích postupně slábla a iniciativu přebral soupeř. Gólman Kubásek, náhradník za zraněného Rabu, však šancím hostům čelil úspěšně.

Pardubice zahrozily až v 54. minutě. Kožíškova hlavička z malého vápna však mířila nad odkrytou branku a záhy přišel trest po chybné rozehrávce ve středu hřiště.

V 60. minutě Máčalův dlouhý pas proměnil Válek ve vítězný gól. Tlak domácích v závěru už k ničemu nevedl. Naopak Máčala v nastaveném čase odmítl gólovou pojistku.

"Soupeř byl v útoku nebezpečnější. Nám špatně zahrála záloha a vůbec jsme se neprosadili střelecky," řekl Pulpit.

"Vyhráli jsme zaslouženě, byli jsme lepší. Ze dvou zápasů po sobě venku máme šest bodů. To je vynikající, s tím jsme nepočítali. V závěru soutěže tak můžeme být v klidu," pochvaloval si kunovický kouč Oldřich Machala.