Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Strakovo nejcennější vítězství kariéry

7 2003
Rotterdam - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - "Jsem hrdý na svůj mančaft," prohlásil spokojeně teplický trenér František Straka. A důvod má víc než dobrý, jeho svěřenci zdolali ve druhém kole fotbalového poháru UEFA v Rotterdamu pyšný Feyenoord. Teplice se pomstily nejen za podcenění, ale i za nesportovní chování domácích.

"Když jsme tady ve středu měli tiskovou konferenci, tak na ní nebyl jediný holandský novinář. Vypadalo to, jakoby se ten zápas už dávno hrál," podivoval se Straka nad nezájmem domácích médií.

Ovšem pořádně ho rozčílilo nesportovní chování domácích hráčů. Pár minut po přestávce se na trávníku v bolestech svíjel teplický útočník Rezek. Spoluhráč Rada zakopl míč do zámezí, aby přerušil hru.

Zpátky ho ale teplické mužstvo nezískalo, Feyenoord po vhazování okamžitě založil útočnou akci. Domácí příznivci sice "gesto" ocenili potleskem, Straka u postranní čáry zuřil.

"Myslel jsem, že Feyenoord má charakter, ale byl jsem totálně zklamaný. Aspoň jsme jim naším vítězstvím dali pádnou odpověď!" Podceňovaný tým stejně jako v prvním kole proti Kaiserslauternu překvapil.

"Feyenoord je ale o stupínek výš než Kaiserslautern. Stadion, zázemí, to je něco neskutečného. I proto je toto vítězství snad nejcennější, jakého jsme mohli dosáhnout," hodnotí svůj velký trenérský úspěch.

Ovšem poslední ligové výsledky Teplic nijak nenasvědčovaly, že by severočeský tým mohl favorizovaný Feyenoord porazit. "My jsme v lize hlavně pykali za individuální chyby a ty jsme tady neudělali. Naopak jsme předvedli velmi dobrý taktický výkon."

Opravdu, Teplice se prezentovaly nadšenou hrou doplněnou velkou dávkou bojovnosti a odhodlání. Navíc jim situaci ulehčily okamžiky ze druhé a třetí minuty: červená karta pro domácího obránce Swertse a nádherný Doležalův gól z přímého kopu.

"Pavel Verbíř i Michal Doležal umějí podobné situace zahrávat. My jsme se na lavičce jenom modlili a říkali si dej to, dej to."

Doležalově gólové trefě předcházel faul Swertse na unikajícího Rezka. Kdyby mladého teplického forvarda nestáhl, běžel by sám na gólmana Zoetebiera.

"Ta červená karta byla absolutně v pořádku. Jen měla následovat ještě jedna. Kdybyste viděli tvář Karla Rady," narážel Straka na souboj s Leonardem a jeho zákrok loktem.

Trenér Straka před utkáním dlouho zvažoval, koho postaví do branky. Nakonec dal přednost dosavadnímu náhradníku Kolářovi před zkušeným Poštulkou.

"Oznámil jsem jim to na předzápasovém rozcvičení. Kolář nás velmi dobrým výkonem podržel a splatil tak mou důvěru," pochvaloval si kouč šťastnou volbu. "Je jenom dobře, že mám kvalitní brankáře, že je tady konkurence," dodal s tím, že Kolář bude nejspíš chytat v nedělní lize i proti Jablonci.

Ligový zápas je na programu už v neděli, pohárová odveta 27. listopadu. "Zatím jsme vyhráli jen jeden zápas. Bylo by fatální spekulovat nad tím, jestli už jsme dál, nebo ne," brání se Straka předčasným oslavám postupu. "Čeká nás ještě neskutečně těžká práce."

Spokojený František Straka. Jeho Teplice porazily Feyenoord.Najdete na iDNES.czmobilní verze