Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Strakovi za čtyři dny končí smlouva. Co udělá nové vedení svazu?

František Straka | foto: MF DNES

26 2009
Trenérovi českých fotbalistů Františku Strakovi v úterý 30. června vyprší smlouva, ač ji měl mít na dobu neurčitou s měsíční výpovědní lhůtou. "Je to tak, smlouva mi končí, ale dál to nechci komentovat," řekl Straka.

Den před valnou hromadou Českomoravského fotbalového svazu vyšla ven překvapivá informace, vydal ji deník Blesk.

Strakovo angažmá u národního týmu tak může prodloužit jen nové vedení svazu, které vzejde ze sobotních voleb.

"Pokud bude mít nový výkonný výbor zájem, tak jsem připraven pokračovat," poznamenal Straka.

Straka se stal koučem národního týmu 12. května. Výkonný výbor se pak dohadoval na délce kontraktu. V té době už bylo jisté, že 27. června je valná hromada, na které bude zvoleno nové vedení. A to pak rozhodne, jestli Straku ve funkci nechá, nebo ne a zvolí jiného kouče.

Člen současného výkonného výboru Václav Chvála navrhl, aby Straka dostal smlouvu na dobu neurčitou s měsíční výpovědní lhůtou. "Tím vylučujeme možnost, že by případně odvolaný trenér měl nárok na nějaký zlatý padák," zdůraznil tenkrát Chvála. S tím byla seznámena veřejnost.

Jenže všechno bylo jinak. "Tenkrát na výkonném výboru jsme se dohodli, že budu mít smlouvu do konce června," přiznal Straka.

Proč se tak dohodli, k tomu nikdo nic říct nechce. "Proč bych vám to měl říkat, zeptejte se mluvčího," reagoval generální sekretář Rudolf Řepka.

"Proč jsme se nakonec dohodli takhle, nebudu komentovat," doplnil Straka.

"Snažili jsme smlouvu udělat tak, aby nový výkonný výbor nebyl ničím zatížen. Chtěli jsme, aby to vůči novému výkonnému výboru bylo korektní. Trenér Straka s tím souhlasil a smlouvu podepsal," sdělil svazový mluvčí Václav Tichý.

Ve smlouvě je opce, že pokud svaz bude chtít, může smlouvu se Strakou prodloužit. Pokud však sobotní volby vyhraje Ivan Hašek, který je na vítězství favoritem, s největší pravděpodobností Straka opravdu posledního června ve funkci skončí.

"Jako nejvhodnějšího kandidáta vidím Karla Jarolíma," říká Hašek.

Straka tak nejspíš zůstane trenérem jen pro jeden zápas, v pátek 5. června vedl reprezentaci v přípravném utkání proti Maltě (1:0). Zápas v Jablonci rozhodl útočník Tomáš Necid.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze