Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Strakovi schválili asistenty Nečase a Veselého, už má také smlouvu

26 2009
Asistenty trenéra české fotbalové reprezentace Františka Straky pro červnový přípravný zápas s Maltou budou Radim Nečas a Milan Veselý, kteří ve stejných funkcích působí v ligovém týmu Liberce.

Nečas je někdejší znamenitý ligový fotbalista, čtyřikrát reprezentoval a po aktivní kariéře začal pracovat jako trenér. Nyní asistuje libereckému kouči Ladislavu Škorpilovi.

Veselý chytal čtyři roky za prvoligový Prešov a osm let ve Slavii, poté, co aktivní dráhou skončil, začal se věnovat výchově gólmanů. Brankáře má dnes na starosti v Liberci.

Veselého do svého realizačního týmu navrhl Straka už v pondělí, jenže chtěl také spolupracovat s Karlem Váchou, toho času trenérem žáků na Hluboké, a především italským koučem Masimem Moralesem, nedávno odvolaným od mužstva Příbrami.

Svazový výkonný výbor však s Váchou a Moralesem nesouhlasil, Straka tedy navrhl jako jednu z alternativ Nečase a toho dvanáctičlenný výkonný výbor devíti hlasy odsouhlasil.

Dále čtěte: Straka chce za asistenta i Moralese. Svaz mu tým nejspíš neschválí.

Strakovým asistentem cizinec? To jsme si nedomluvili, říká Vacek.

Trenér Straka už má také s fotbalovým svazem podepsanou smlouvu.

"Je v intencích, jaké jsme už avizovali. Kouč Straka má smlouvu na dobu neurčitou s jednoměsíční výpovědní lhůtou," uvedl na úterní tiskové konferenci generální sekretář fotbalového svazu Rudolf Řepka.

"A podmínky smlouvy jsou stejné, jako měl předchozí trenér Rada," dodal Řepka.

František Straka tak od svého zvolení reprezentačním koučem 12. května má měsíční plat mezi 140 až 160 tisíci korun.

Pokud by ho ve funkci potvrdil i nový svazový výkonný výbor, který vzejde z volební valné hromady 27. června, pravděpodobně se podmínky Strakovy smlouvy vylepší. 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze