Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Straka u českých fotbalistů skončil. Svaz opci neuplatnil, řekl Hašek

Fotbalový trenér František Straka | foto: ČTK

30 2009
Na úterní schůzce s trenérem Františkem Strakou se nový předseda Českomoravského fotbalového svazu Ivan Hašek dohodl, že svaz v případě tohoto kouče neuplatní opci. Straka tak u národního mužstva končí, smlouvu má do 30. června 2009.

Zda v nejbližší budoucnosti bude Straka u české reprezentace působit případně jako asistent, to Hašek rozvádět nehodlal.

"Jediné, co můžu v téhle chvíli říct, je fakt, že Straka dneškem u reprezentace končí. Prostě neuplatnili jsme opci, kterou ve smlouvě měl," uvedl pouze Hašek.

"Udělal jsem dnes první krok, který pro mě byl hodně těžký, protože šlo o kamaráda," poznamenal dále Hašek na adresu svého dlouholetého spoluhráče ze Sparty i z reprezentace.

"Teď mě ohledně reprezentace čekají další kroky. Takže v žádném případě nechci předbíhat," dodal Hašek.

U národního mužstva končící Straka připustil, že ho výsledek úterní schůzky mrzí.

"Musím přiznat, že jsem kv koutku duše doufal, že bych mohl pokračovat. Ale na té zhruba dvacetiminutové schůzce jsem Ivanovo rozhodnutí respektoval," uvedl Straka.

"Kamarád nekamarád, naštvaný na něj být nemůžu, tak už to prostě ve fotbale chodí. Má prostě jiné plány," řekl Straka s dodatkem, že o budoucnosti národního mužstva, či o případné další Strakově spolupráci nepadlo na úterním setkání s Haškem ani slovo. 

Straka v roli hlavního trenéra české fotbalové reprezentace působil od letošního 12. května, kdy ho do funkce jmenoval minulý svazový výkonný výbor.

Jedenapadesátiletý kouč české fotbalisty vedl v jediném zápase, 5. června na jabloneckém stadionu Česko v přátelském utkání porazilo Maltu 1:0. 

Hašek v pondělí na tiskové konferenci po jednání výkonného výboru média ujistil, že nový realizační tým národního mužstva bude znám 7. července.

Nejpravděpodobnější je varianta, že v podzimní kvalifikaci povede český tým jako hlavní kouč Karel Jarolím, který však zároveň zůstane trenérem mistrovské Slavie.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze