Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Straka chce za asistenta i Moralese. Svaz mu tým nejspíš neschválí

Massimo Morales | foto: Michal Šula, MF DNES

25 2009
Trenér českých fotbalistů František Straka si už vybral asistenty. Ale záleží, jestli Massima Moralese, Karla Váchu a Milana Veselého schválí do funkcí výkonný výbor ČMFS.

Straka se stal koučem před dvěma týdny. Příští pátek 5. června povede tým v Jablonci do přípravného utkání s Maltou.

Ale už v úterý 26. května má oznámit nominaci. Jenže dosud neměl realizační tým, jehož sestavování se protáhlo.

A dnes výkonný výbor dostal k dispozici jména asistentů a jsou velmi překvapivá. Najde u šéfů fotbalu podporu pro jejich jmenování? Nejspíš ne.

Strakovi muži

Massimo Morales
Narozen: 20. 4. 1964. Italský kouč, který mj. asistoval Trapattonimu v Bayernu Mnichov a dělal skauta pro AC Milán. Do 26. kola trénoval Příbram.

Karel Vácha
Narozen: 2. 8. 1970. Bývalý útočník Č.Budějovic, Slavie, Innsbrucku a Petržalky. V lize dal 74 branek, jednou reprezentoval. Strakovi dělal asistenta v Č. Budějovicích.

Milan Veselý
Narozen: 28. 10. 1956. Bývalý ligový brankář Slavie a Prešova, nyní trenér gólmanů v Liberci. Za trenéra Csaplára vedl brankáře krátce i ve Slavii.

Italský kouč Massimo Morales byl nedávno odvolán z funkce v Příbrami a jedním z členů výkonného výboru je i příbramský majitel Jaroslav Starka... Navíc je Morales cizinec, což je proti zásadám svazu.

Karel Vácha je bývalý ligový fotbalista, jako trenér dělal Strakovi asistenta před rokem v Českých Budějovicích. Momentálně studuje trenérskou profilicenci, vede žáky Hluboké nad Vltavou a pracuje ve stavební firmě svého otce.

Milan Veselý je trenérem gólmanů v Liberci. "Byl jsem velmi překvapený, když mi trenér Straka zavolal. Vím, že je to jen návrh, ale i tak je to pro mě velká čest. Zřejmě mám mezi brankářskými trenéry dobrou pověst," řekl Veselý.

"Myslím si, že ta jména projdou. Těch sedm členů, co si zvolilo Straku, kývne i na jeho asistenty," tvrdí svazový místopředseda Jiří Kubíček.

Ale Jaroslav Vacek, jeden z členů, který volil Straku, tvrdí: "Nedokážu odhadnout, jak hlasování dopadne, ale já jsem proti."

Vackův názor sdílí i další "Strakovi" zastánci Václav Chvála a František Hrdlička.

Výkonný výbor se měl dnes sejít, aby řešil Strakův realizační tým. Ale jednání bylo zrušeno, proto členové byli vyzváni, aby hlasovali per rollam.

"Po e-mailu hlasovat nehodlám. To se pak nemusíme scházet nikdy," zlobil se Kubíček.

"Je pravda, že jsem byl vyzván k hlasování, ale návrh jsem na papíře ještě neviděl, protože jsem mimo kancelář. Dostanu se k tomu až večer," řekl Starka pro agenturu ČTK.

Straka, který nahradil v dubnu odvolaného Petra Radu, má zatím vést národní tým jen proti Maltě. O jeho dalším setrvání rozhodne nový výkonný výbor, který bude zvolen 27. června.

Svaz kvůli nástupci Rady vytvořil expertní skupinu, která pro utkání s Maltou doporučila Dušana Uhrina staršího. Výkonný výbor však trenérem zvolil Straku.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze