Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Italům se rád ukážu, plánuje liberecký stoper Kelič

Renato Kelič | foto: Petrášek RadekČTK

22 2013
Terst (Od našeho zpravodaje) - Celé léto odevšad slyší, že ho chtějí kluby z italské ligy. Nejdřív Palermo, pak Řím, naposledy Janov. Liberecký stoper Renato Kelič by se i proto rád vytáhl v nadcházejících bitvách play-off Evropské ligy proti silnému Udine.

"Pořád se o mně psalo v novinách, že bych tam měl přestoupit, tak se rád představím proti Italům," říká 22letý vytáhlý hráč chorvatské národnosti.

Berete to tak, že by vám nadcházející zápasy s Udine mohly do Itálie pomoci?
Myslím, že jo, pokud budu hrát dobře. Možná na mě budou zástupci klubů v Itálii koukat, což je pro mě ještě větší motivace podat co nejlepší výkon.

Jak jste letní informace o svém odchodu prožíval?
Vím, že se o tom hlavně v Itálii pořád psalo, ale já jsem se hlavně snažil udělat pořádnou letní přípravu, abych neměl zranění. Předtím mě totiž trápilo koleno. Mám v Liberci smlouvu a co bude dál, to se uvidí. Pokud nějaká nabídka z Itálie vyjde, bude to super. Pokud ne, nic se neděje.

Jako obránce vás musí strašit útočník Udine Di Natale, který byl dvakrát nejlepším kanonýrem italské ligy.
Jasně, je to vynikající fotbalista, ale myslím, že podobných hráčů má Udine víc. Věřím, že si s nimi dokážeme poradit. Minule jsme vyřadili Curych, který měl taky výborné hráče.Najdete na iDNES.czmobilní verze