Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šťastné dresy znovu na scéně: proti Holanďanům hrajeme v bílém

11 2000
A m s t er d a m - Do úvodního zápasu českých fotbalistů na EURO 2000 zbývá ještě pár hodin, ale na amsterdamském stadionu už vrcholí přípravy. Během dopolední porady došlo před chvílí na první setkání s holohlavým rozhodčím Pierluigim Collinou. "Hned nás varoval, aby si brankáři dali pozor na pravidlo o držení míče maximálně šest vteřin. Jinak byl v pohodě," hlásil z porady vedoucí výpravy Jaroslav Dudl, jinak autor pravidelného internetového EUROdeníku.

"Porada je rutinní záležitostí před každým utkáním. Sešli jsme se s delegátem utkání Heinzem Fahnlerem, byli u toho také italský rozhodčí Colinna, jeho tři asistenti a samozřejmě zástupce nizozemské reprezentace. Projdeme společně stadion, zkontrolují se brány, kabiny, prostě spousta organizačních věcí. Celkem to zabralo skoro hodinu a půl.

Hráči byli v sobotu po tréninku trochu zklamaní z kvality trávníku. Snad mu pomůže, že se bude v 15 hodin ještě stříhat - podle sdělení pořadatelů přesně na 2,7 až 2.9 milimetru. Střecha je otevřená, stadion se takříkajíc větrá, a pokud večer nezačne pršet, zůstane odkryto i během utkání. Bude totiž vyprodáno a při padesátitisícové návštěvě v zavřené Areně rychle stoupá vlhkost vzduchu.

Venku už jsem zahlédl první autobusy s českými fanoušky. Celkem by jich mělo být asi 10 700, většinou mají místa do sektoru za levou brankou z pohledu od střídaček. Je to pěkná síla, věřím, že se v kotli oranžových  fanoušků domácích neztratí.

Kolem barev se točil také jeden z bodů porady - dresy. Holanďané jsou domácí a tak mají právo volby, nastoupí tedy v tradiční oranžové. Naši reprezentanti vyběhnou celí v bílém.

Je to sice naše záložní sada, ale myslím, že to nikomu nevadí. Před čtyřmi roky v Anglii se totiž bílé dresy stali naším talismanem v úspěšném tažení - nosili nám štěstí. Tak uvidíme, jestli to bude fungovat i dnes večer!"

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze