Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Start Baroše s USA je takřka vyloučen

Fotbalista Milan Baroš v utkání proti Trinidadu (3. června 2006) | foto: Michal ŠulaMF DNES

10 2006
Westerburg - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Milan Baroš v úvodním zápase fotbalové reprezentace na mistrovstvím světa v Německu s největší pravděpodobností nenastoupí. "Šance, aby v pondělí proti Americe hrál je velmi malá," potvrdil špatnou zprávu lékař Petr Krejčí, který se o reprezentanty stará.

Jeden z elitních útočníků národního mužstvo si minulou sobotu v přípravě proti Trinidadu a Tobagu poranil chodidlo a od té doby netrénoval.

V sobotu ani nepřijel se spoluhráči na tréninkové hřiště do Westerburgu a jen se byl u hotelu projet na kole.

"Potíže má pořád, tak jsme se rozhodli, že na Ameriku s největší pravděpodobností nebude a zaměříme se na to, aby mohl hrát další zápasy," řekl Krejčí.

Baroš zkusil trénovat v pátek, poprvé v dějišti šampionátu obul kopačky, ale po deseti minutách si sedl na lavičku a zbytek tréninku jen pozoroval. Levá noha ho při došlapu hodně bolela.

Přesto malá naděje, že v pondělí na hřiště vyběhne, existuje. "Dokud není nominace na zápas, tak nic stoprocentní není. Jde o to se rozhodnout, jestli mu to neopíchneme," uvažoval Krejčí.

Ale to by byla riskantní záležitost, čtyřiadvacetiletý útočník je bez fotbalu příliš dlouho na to, aby tak důležitý zápas zvládl optimálně.

Navíc utišující injekce na jedno utkání může způsobit problémy do dalších dnů.

"Taky by se mohlo stát, že by týden nemohl chodit," tvrdil Krejčí.

"A když mu opíchneme patu, tak je bolest ještě větší. Je to stejné jako když šlápnete na ježka. Musíme to ještě probrat, jestli to má cenu. Pokud by nastoupil, tak s obrovským omezením."

V tuto chvíli reprezentační lékaři nemohou ani zaručit, že nejlepší střelec posledního mistrovství Evropy bude v pořádku na další zápasy ve skupině s Ghanou a Itálií.

"Je to zranění, které se může vyléčit během pár dní, ale taky to může trvat hodně dlouho. Ale perspektiva tady je, jinak by byla varianta ho vyměnit na soupisce," přemítal Krejčí.

"Ale to je velmi nepravděpodobné, je to opravdu jen okrajová varianta," ujistil kouč Karel Brückner. "Pokud nebude na Ameriku, tak věřím, že se jeho stav zlepší natolik, že na další zápas už připraven bude."

Aby český tým mohlo vyměnit zraněného hráče na soupisce, musí to udělat nejpozději čtyřiadvacet hodin před prvním zápasem, tedy v neděli před osmnáctou hodinou.Najdete na iDNES.czmobilní verze