Starší Uhrin: Fillo a Pilař byli vynikající

14 2006
Plzeň - Seděl na tribuně ve Štruncových sadech a bavil se fotbalem. Duel mezi domácí Viktorií Plzeň a Teplicemi (3:3) se vyhlášenému kouči Dušanu Uhrinovi staršímu zamlouval. "Byl to hodně zajímavý zápas. Hrál se kombinační, dynamický, rychlostní fotbal. Líbilo se mně to," uvedl Dušan Uhrin starší, bývalý trenér národního týmu.

"Skoro sedmdesát minut vládla jasně Plzeň. Ale dobré bylo, že to Teplice ani za stavu 0:3 nevzdaly. Vycítily, že to půjde a využily toho k vyrovnání."

Zažil jste někdy v kariéře, aby tým srovnal třígólové manko za necelých pět minut?
Na to si vůbec nevzpomínám. Ne, ať pátrám, jak pátrám. O dva góly ano. Třeba Slavii se to nedávno povedlo. Tři góly za takový čas jsou rychlé i v hokeji. A to Teplice mohly dát ještě čtvrtý.

Co jste říkal na výkony hráčů? Zaujal vás někdo?
Dva z hráči Plzně. Až do vyloučení Fillo, v prvním poločase byl vůbec nejlepší na hřišti. Pak se mně líbil výkon defenzivního záložníka Pilaře. Z teplického mužstva nikdo nepředvedl nic mimořádného. Hlavně jejich obrana byla hodně pomalá a podepsala se pod všechny góly.

Teplice hrají o mistrovský titul, ale do prvního gólu byly na hřišti téměř neviditelné. V čem jste viděl důvod?
Ve špatném pohybu. Především je přehrávala středová řada Plzně. Teplice asi udělaly chybu v předsezonní přípravě, hodně cestovaly, třeba na Kypr, a na týmu se to projevuje. Chybí mu určitá šťáva, dynamika. Bylo to vidět třeba při třetím gólu Plzně, kde byl zřetelný pomalý pohyb stopera Rady.

Plzeň je ligový nováček. Co jste říkal na její výkon?
V prvním poločase byla jasně lepší. Teplice přehrávala především ve středové řadě lepším pohybem. Záloha Plzně hrála v té době vynikajícím způsobem. Dařila se jí kombinační hra. Jenže pak domácí předvedli nepochopitelný výpadek, od toho prvního gólu v jejich síti.