Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Stane se Šmicer manažerem? Hodně mu napoví jeho koleno

8 2009
"Určitě by mě to bavilo. Ale to je skoro jediné, co k tomu v tuhle chvíli můžu říct." - Takhle Vladimír Šmicer reaguje na nabídku Ivana Haška, aby se ujal role reprezentačního manažera.

"Ivanova nabídka mě opravdu potěšila, ale musím si všechno pořádně promyslet. A samozřejmě, že hodně bude záležet i na tom, jak budu vypadat zdravotně," říká Šmicer, který rehabilituje po složité operaci kolena.

Tu podstoupil 14. dubna v Antverpách, chodil o berlích, potom bez nich a teprve tento týden začal zlehka vyklusávat.

"To víte, že bych si taky rád ještě zahrál ligu, nebo dokonce Ligu mistrů. I tohle je hodně lákavá představa. Jenže jestli se vrátím na hřiště, to budu vědět až po plné tréninkové zátěži. Což je ještě daleko. Tak jsem rád, že na mě Ivan nepospíchá."

Kdyby se šestatřicetiletý veterán nakonec rozhodl pro manažerskou práci, akceptoval by Haškovu podmínku. Rozloučil by se Slavií.

Trenéři

národního týmu

Ivan Hašek (hlavní)

Michal Bílek (asistent)

Luděk Klusáček (asistent)

Michel Dufour (kondiční)

Jan Stejskal (brankáři)

Karel Brückner (poradce)

Více čtěte ZDE

"Tohle mi Ivan řekl na rovinu a já to beru. Kdybych se rozhodl pro práci manažera u reprezentace, chtěl bych se jí věnovat naplno, se vším všudy. Na druhou stranu bych si přál, abych se se Slavií loučil na hřišti. Ale v téhle chvíli opravdu nevím, jak se nakonec rozhodnu," říká Šmicer.

Na jedné straně stojí hodně lákavá představa ještě si pořádně kopnout se slávisty, na druhé zase vábí národní mužstvo, jemuž by manažer Šmicer jistě seděl.

"Žít zase intenzivně s národním mužstvem, aniž by člověk musel čekat, jestli mu přijde nominace, to by prostě byla taky paráda. Snad si nakonec nebudu muset házet korunou."

Šmicer počítá, že tak do šesti až osmi týdnů mu tohle dilema pomůže rozlousknout jeho koleno.

"Díky bohu, že funkce manažera nepospíchá, jako ta trenérská. Proto jsme si taky s Ivanem nedali žádný termín," uzavírá jedenaosmdesátinásobný reprezentant Šmicer, majitel stříbrné medaile z mistrovství Evropy 1996 a vítěz Ligy mistrů z května 2005.

S mužstvem Slavie má začít poprvé trénovat za čtrnáct dnů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze