Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stam se nechystá na válku s Kollerem

10 2000
H o e n d e r l o o - Mohutná šlachovitá postava, dohola ostříhaná hlava. Útočníci hned poznají, že bojují s obráncem tvrdým jako skála, s Jaapem Stamem z Nizozemska. Zítra se s ním střetne ostrostřelec Jan Koller. "Á, Koller, to je velmi silný chlapík," říká Stam, nejdražší obránce světa, za něhož před dvěma lety Manchester dal deset milionů liber.
Co o Kollerovi víte? Uznáváte ho? Vždyť dal za Česko třináct gólů ve čtrnácti zápasech. To je přece supertřída.

Pamatujete si, že skóroval i na podzim proti Nizozemsku? Jistě, v ten moment jsem si připadal hloupě, protože jsem ho neuhlídal.

Bude váš nový souboj hodně vyhecovaný? Myslíte v neděli mezi Kollerem a Stamem? V žádném případě. My dva mezi sebou neválčíme, já s nikým neválčím.

Jaké jsou Kollerovy nejsilnější zbraně? Je strašně vysoký. Já býval vždycky nejvyšší, ale najednou přišel Jan a rázem jsem o deset centimetrů menší.
On nejvíc hrozí ze vzduchu, ale umí hrát i s míčem. Dokáže přihrát. Nevypadá jako sobec, pracuje pro tým.

Obáváte se ho? Respektuju, co umí. Když jsem ale ve formě, nikoho se nebojím. Teď cítím, že formu mám. Ať je útočník velký, malý, rychlý, je mi to jedno. To on musí něco vymyslet na Stama, ne já na něj.

Cítíte se ve formě, i když za sebou máte dvě tak náročné sezony? Dvakrát anglický titul s Manchesterem, úspěchy v Lize mistrů. To musí vzít spoustu sil.
Minulý týden jsem dostal na dva dny volno a najednou se cítím svěží.

To vám stačí tak málo? Pomohlo mi pár dní s rodinou, vůbec jsem nemyslel na fotbal. Někdy je nutné přepnout myšlenky.

V neděli pro Nizozemsko začíná mistrovství Evropy. Hrajete doma a patříte mezi největší favority. Cítíte se tak? Musíme vyhrát, není jiná volba.
Celá země žije s námi.

To víte z novin? Ne, já se do novin nedívám, radši čtu Johna Grishama. Ale vím, co se píše: že jsme supertým a že musíme vyhrát. Pozoruju lidi, všichni se oblékají do oranžové, každý čeká titul. Já být fanoušek, tak to nedělám, protože je to bláznivé. Jsem spíš chladný. Ale jako fotbalistovi se mi to líbí. Dodává mi to víru.
Autor:


Nejčtenější

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

Najdete na iDNES.czmobilní verze