Štafetu převzal asistent Rabušic

10 2002
Staré Město - Fotbalisté staroměstského Synotu mají nového trenéra. Odvolaného Milana Bokšu nahradil jeho dosavadní asistent Radek Rabušic. Bokša musel po devíti utkáních odejít kvůli špatné výkonnosti mužstva (14. místo), bodové krizi (8 b.) a děsivé bilanci na hřištích soupeřů. Synot je venku bez výhry, jediný gól vstřelil v poslední minutě prohrané dohrávky 1. kola v Jablonci. "Ve středu už mužstvo vedl v nové roli prvního kouče Radek Rabušic," potvrdil změnu Jaroslav Hastík, ředitel Synotu.

Rozhodnutí padlo včera odpoledne. Jednali jste bez Milana Bokši?
Bývalý trenér byl pozván a  přítomen. Těch jednání se uskutečnilo několik. Hovořili jsme také s Radkem Rabušicem a s  mužstvem. Tomu jsme po zprávě o nástupu nového trenéra ještě vyčinili za dosavadní neúspěchy  a v některých případech nepochopitelný přístup k práci. Ještě jednou jsme se museli vrátit k  pondělní porážce 0:2 na Žižkově. Myslíme si, že první poločas neměl s prvoligovou úrovní nic  společného. Hráči se dozvěděli, že v případě opakovaných výpadků s některými vůbec nepočítáme.

Trenér Bokša nebyl odvolán ve své kariéře poprvé. Jak přijal včerejšího uvolnění?
Pokaždé  jde o záležitost citů. Pro žádnou stranu to nebylo nic příjemného. Emoce ale k fotbalu patří a profesionál se nad  ně musí povznést.