Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stadiony pro MS mají potíže s bezpečností

10 2006
Gelsenkirchen - Monumentální stadion v Gelsenkirchenu, kde čeští fotbalisté 12. června vstoupí do mistrovství světa zápasem se Spojenými státy, má závažné nedostatky v bezpečnosti. Tvrdí to německá nadace na ochranu spotřebitelů, která shledala problémy také v arénách v Berlíně, Kaiserslauternu a Lipsku.

Šéf organizačního výboru šampionátu Franz Beckenbauer se ihned proti těmto informacím ohradil.
 
"Upřímně řečeno, už mám dost těch zástupů vejtahů, kteří všechno vědí líp. Možná se vyznají v pleťové kosmetice, olivovém oleji a vysavačích. U toho by měli zůstat," řekl Beckenbauer ostře v dnešním vydání listu Bild.

Na dnešní tiskové konferenci, která se konala za obrovského zájmu médií, jeho útok odrazil šéf nadace Hubertus Primus. "Známe víc než jen olivy. Stadiony jsme kontrolovali už v 80. letech a nasbírali jsme v tomto oboru hodně zkušeností," řekl Primus. "Doufám, že je pan Beckenbauer profesionál a bude náš výzkum
považovat za přínosný.".

Hlavní výtky uznávané soukromé organice se zaměřily na schopnost konstrukcí stadionů odolat tlaku davu v případě, že by v ochozech vypukla panika, únikové východy a protipožární opatření.
 
Další čtyři arény v Hamburku, Frankfurtu nad Mohanem, Stuttgartu a Dortmundu mají podle dnes zveřejněných výsledků průzkumu rovněž problémy. Nejlépe dopadly prověrky v Mnichově, Hannoveru, Norimberku a Kolíně nad Rýnem, kde se našly jen drobné prohřešky.

Podle studie dvě třetiny stadionů pro mistrovství světa nesplňují bezpečnostní standardy mezinárodní federace FIFA.
 
Česká reprezentace bude vedle Gelsenkirchenu hrát ve skupině E i na stadionech v Kolíně, kde nastoupí proti Ghaně, a v Hamburku. Tam uzavře základní část duelem proti Itálii.

Horst Schmidt, viceprezident organizačního výboru, na odpolední tiskové konferenci prohlásil, že je všechno v pořádku. "Stadiony jsou bezpečné."

Autoři: ,


Nejčtenější

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.czmobilní verze