Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


OBRAZEM: Stadiony pro šampionát. Někde se staví, jinde už stojí skvosty

5 2013
Tři z dvanácti stadionů pro fotbalové mistrovství světa v Brazílii nebudou dokončeny ve stanoveném termínu do konce roku. Stavební práce se nestihnou v Curitibě a Cuiabě, kde by podle představitelů FIFA mohly být stadiony předány v únoru.

Poškozený stadion v Sao Paulu bude hotový až dva měsíce před začátkem fotbalového mistrovství světa. Právě na něm se má přitom 12. června uskutečnit zahajovací zápas turnaje s domácí Brazílií. Finiš prací na stadionu narušilo v minulém týdnu zřícení jeřábu na střechu, které si vyžádalo dva lidské životy.

Šéf mezinárodní federace FIFA Joseph Blatter v Costa do Sauípe řekl, že stadion v Sao Paulu má být dokončen podle posledních informací 14. dubna. "Je to otázka důvěry. Momentálně neexistuje žádný plán B," řekl. Práce nyní nemohou naplno pokračovat, protože stále probíhá vyšetřování nehody se spadlým jeřábem.

Původně měl stadion hostit už letošní Pohár FIFA, pak měl být hotov do konce roku. Následně se termín posunul na únor. "FIFA se teď může modlit k Bohu, Alláhovi nebo někomu jinému, aby ve spojení s mistrovstvím světa už nedošlo k dalším nepříjemnostem," dodal Blatter.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze