Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Srovnání: pro každého mluví něco

4 2006
Mnichov - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Kdo vyhraje fotbalové mistrovství světa? Nabízíme srovnání posledních čtyř týmů, které o tom ještě mohou snít. Součástí toho je i pořadí mužstev, jak by skončila, pokud by rozhodovala probíraná jednotlivost. Šampiona však určí soubor většiny zde jmenovaných věcí a možná i štěstí.

Kvalita týmu.
Ve zbylých týmech možná najdete větší hvězdy, ale kvalita týmu v souhrnu hovoří pro Italy. Ti jako jediní naplnili prognózy a očekávanou kvalitu potvrdili. "Kompaktní tým s výbornou defenzivou a velkou sílou dvacet třicet metrů před bránou soupeře," hodnotil český kouč Karel Brückner. Italský tým je bez větších slabin.
Pořadí podle MF DNES: 1. Itálie, 2.–3. Francie a Německo. 4. Portugalsko.

Osobnosti.
Pokud bude francouzský veterán Zidane pokračovat ve výkonech ze čtvrtfinále, může dovést tým k titulu. Němce by k témuž mohl inspirovat Ballack.
Pořadí: 1. Francie, 2. Německo, 3.–4. Itálie a Portugalsko.

Motivace.
Před šampionátem by to bylo tvrzení k smíchu, ale najednou se Francouzi zdají po úspěchu nejvíc hladoví. „I když po vyřazení Brazílie mám strach, že selžeme na předposlední překážce,“ obává se kouč Raymond Domenech. S motivací však nemá v semifinále mistrovství světa problémy nikdo.
Pořadí: 1. Francie, 2. Německo, 3.–4. Itálie a Portugalsko.

Trenér.
Vypadá jako rozšafný strýček, ale Felipe Scolari, který vede Portugalce, je jedním z nejlepších trenérů světa. V každé minutě tým koučuje a dokáže do zápasu zasáhnout tak, že způsobí zvrat. Velkým stratégem je i italský Marcello Lippi. Francouz Domenech a nejmladší z kvarteta, Klinsmann z Německa, si na turnaji výrazně zvedli kredit.
Pořadí: 1. Portugalsko, 2. Itálie, 3. Francie, 4. Německo.

Taktika.
"Trenér nám určil výbornou taktiku a my ji do puntíku dodrželi," líčil francouzský útočník Thierry Henry jeden z klíčových momentů k vyřazení Brazílie. V plnění taktiky jsou si všichni rovni. I Portugalci, kteří v tomto dřív kulhali.
Pořadí: 1.–4. Itálie, Francie, Portugalsko, Německo.

Turnajová síla.
Německo, za ním dlouho nic, a pak teprve ostatní. Možná právě tahle vlastnost rozhodne. Německá vůle je pověstná.
Pořadí: 1. Německo, 2. Itálie, 3. Francie, 4. Portugalsko.

Brankář.
Mezi italskými tyčemi je skvělý Buffon, ale německý Lehmann se mu na turnaji vyrovná. "Absolutně bezchybný," hodnotí jeho výkon i konkurent Oliver Kahn. Brankář může být slabinou Francie: Barthez je schopen vyrobit chybu.
Pořadí: 1. Itálie, 2. Německo, 3. Portugalsko, 4. Francie.

Střelci.
Klose, Toni, Henry, Pauleta. Co jméno, to kanonýr. Udeřit mohou v semifinále všichni, ale nejvýrazněji se zatím daří domácímu střelci, nejméně portugalskému.
Pořadí: 1. Německo, 2. Francie, 3. Itálie, 4. Portugalsko.

Zázemí.
Další velké plus pro domácí. Pro lidi v Německu nic jiného než fotbal v současnosti neexistuje.
Pořadí: 1. Německo, 2. Francie, 3. Itálie, 4. Portugalsko.

Historická bilance.
Jediné Portugalsko nemá ze semifinalistů světový titul. A zlomí dnes Němci špatné počty ze zápasů s Itálií? Ze čtyř zápasů s nimi na mistrovství světa v žádném nevyhráli.
Pořadí: 1. Itálie, 2. Německo, 3. Francie, 4. Portugalsko.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze