Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Spokojený Brückner: Tři body se počítají

2 2006
Teplice - Českým fotbalistům chybělo v zápase s Walesem víc invence ve finální části útočné fáze. Tak označil reprezentační trenér Karel Brückner nejvážnější nedostatek svého týmu ve vítězném kvalifikačním utkání. Česko po velké převaze tým Walesu porazilo na teplickém stadionu nejtěsnějším rozdílem 2:1, když obě branky domácích vstřelil debutant Lafata.

"Čekali jsme těžký zápas a soupeř své kvality jenom potvrdil," řekl dále český kouč na pozápasové tiskové konferenci. "Wales nás ale zaskočil hrou na pět obránců. Sice jsme si vynutili velký tlak, ale kolem soupeřovy branky nám pak v přehuštěném prostoru chyběl nápad."

Podle Brücknera český tým po přestávce svou převahu ještě vystupňoval.

"Velšané se ještě víc zatáhli a zlobili jen občas z brejků. Ale ten závěr byl opravdu hektický. A jsem samozřejmě rád, že jsme to zvládli," pokračoval Brückner. "Za vítězství musím hráčům poděkovat, tři body se prostě počítají. Získalo je tvořící se mužstvo a já věřím, že budeme zápas od zápasu silnější."

S obranou, která propadla v srpnovém přípravném utkání se Srbskem, byl trenér tentokrát spokojen.

"Zaznamenal jsem její markantní zlepšení, velmi dobře se vypořádala i s nebezpečným Bellamym, který se pořád pohyboval na samé hranici ofsajdu. I tady platí, že se budeme ještě zlepšovat, máme celkem šest kvalitních obránců."

Na dotaz, jestli Brückner objevil v Lafatovi nového žolíka, podobně jako tomu bylo před pár lety s Barošem, kouč reagoval: "Lafata se přece někde objevil sám. A dal o sobě výkony a góly vědět. Já ho neobjevil, já ho jen nominoval."

Ke ztracenému jednobrankovému vedení v závěru střetnutí Brückner řekl: "Jestli chcete naznačit, že podobné to bylo se Srbskem, tak tyhle zápasy se prostě nedají srovnávat. Se Srbskem šlo o lehkovážnost, kdežto tentokrát to bylo spíš tak trochu zaváhání. A navíc k tomu dnešnímu vyrovnání na jedna jedna musím dodat, že Velšané jsou v ofenzivě výborní."

Zařazení Jiránka na post stopera místo všeobecně očekávaného Kováče kouč českého týmu vysvětlil.

"Musím přece reagovat na to, že Kováč hraje ve svém klubu středového hráče, zatímco Jiránek stopera," připomněl Brückner současná místa obou jmenovaných fotbalistů z moskevského Spartaku. "A pokud někdo Jiránkovi vyčítá vlastní gól, tak zdůrazňuju, že podal velmi dobrý výkon."

K nové kapitánské roli Rosického trenér připodotkl: "Kapitánská páska mu jen prospěje, to na jeho dnešním výkonu bylo vidět. Ukázal kvalitu jak v poli, tak ve finální části hry."

Když byl vyzván, aby srovnal výkon Štajnera v prvním a Sionkův ve druhém poločase, Brückner jen utrousil: "To bylo vidět, k tomu netřeba komentáře."

Když jeho vyjádření mluvčí národního mužstva Lukáš Tuček pro přítomné velšské novináře přeložil jako "no comment", Brückner se čile ohradil: "Žádné nou koment!" Což v sále vyvolalo smích.

Potom český trenér dodal: "Nesrovnatelně lepší byl Sionko."

Vítězství Slovenska nad Kyprem v poměru 6:1 Brücknera z míry nevyvedlo.

"Tím se nezabýváme, máme na starosti důležitější věci. Není rozhodující, jestli náš příští soupeř vyhrál vysoko nebo naopak," prohlásil Brückner, který své mužstvo povede v kvalifikaci právě proti Slovensku ve středu večer v Bratislavě.  

Česko - Wales. Český útočník Jiří Štajner padá po faulu hostujícího Carla Robinsona.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze