Špióni varují: pozor na Porto !

21 1999
P o r t o - Před prvním kolem osmifinálové skupiny Ligy mistrů možná přibyly trenérovi pražské Sparty Ivanu Haškovi nějaké vrásky. FC Porto, tým se kterým se Sparta utká, totiž bez větších problémů přehrál v ligovém utkání Poborského Benficu 2:0 góly Capucha a Jardela a ukázal tak svou sílu.

Bezpečnou výhru týmu FC Porto 2:0 nad Benfikou Lisabon viděl trenér fotbalové Sparty Ivan Hašek, který v Portugalsku sledoval zápas úterního soupeře svého týmu v osmifinálové
skupině Ligy mistrů. Porto vyhrálo ve šlágru ligy nad vedoucím týmem tabulky a soupeř mohl být rád, že neodjel s ještě vyšší porážkou.

Benfika, která na stadiónu svého velkého rivala nevyhrála od roku 1991, si za celý zápas vytvořila jen dvě šance, po jedné v každém poločase.

"Porto mělo neustále navrch, Benfica mě hodně zklamala," hlásil Hašek, podle něhož kritické hodnocení snesl z celku poražených jen český reprezentant Karel Poborský, jenž hrál plných 90 minut.

Hašek si potvrdil informace svého asistenta Drahokoupila, který sledoval fotbalisty Porta před dvěma týdny při porážce ve Funchalu. "Hráli velmi dobře, snažili se o aktivní hru po stranách, odkud jak krajní obránci, tak záložníci hledali kanonýra Jardela. Ten vstřelil jednu branku, ale mohl přidat i další," uvedl po návratu Hašek. Zápas sledovalo 50.000 diváků.

FC Porto - Benfica Lisabon 2:0 (2:0) Branky: 4. Capucho, 23. Jardel. Diváci: 50.000.
Sestava Porta: Vítor Baia - Aloísio, Jorge Costa, Secretário, Rubens (87. Drulovič) - Deco, Paulinho, Chainho (89. Peixe), Nelson - Capucho