Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ščasný: Na tribuně mi v úvodu bylo bídně, pak to kluci odehráli výborně

Zdeněk Ščasný (vlevo) před pohárovým zápasem na Schalke. Společnost na tribuně, kam musel usednout kvůli trestu od UEFA, mu dělal bývalý sparťanský stoper Tomáš Požár, dnes šéf skautského oddělení klubu. | foto: www.sparta.cz

23 2015
Gelsenkirchen (Od našeho zpravodaje) - Po zápase sešel z tribuny po dlouhých schodech ke kabinám, aby za výkon v pohárovém duelu na Schalke hráčům poděkoval. "Myslím si, že to kluci odehráli výborně," řekl trenér sparťanských fotbalistů Zdeněk Ščasný po remíze 2:2.

Se svými svěřenci během utkání být nemohl, ve čtvrtek v Gelsenkirchenu si Ščasný odpykával první polovinu trestu za kritiku sudích v zářijovém zápase v Tripolisu. Na tribuně bude i za dva týdny v domácím utkání proti Schalke.

Proto utkání, které se sparťanům vydařilo herně i výsledkově, hodnotil až s odstupem několika hodin při čekání na odlet z Düsseldorfu.

„Začali jsme s velkým respektem, pak jsme byli dobří. Soupeře jsme donutili ke hře, kterou předvádět nechtěl. Jen mě mrzí, že jsme dostali góly ze situací, na které jsme se připravovali. To znamená ze standardky a z brejku po našich standardkách,“ říkal Ščasný.

Ale remízu berete, ne?
Před zápasem bychom bod brali, teď nemá cenu dělat chytrého. Ale když už vedete dva jedna, tak si myslím, že jsme to dotáhnout mohli.

Po šesti minutách jste na body jistě nepomyslel. Jak vám na tribuně bylo?
Bídně. Viděl jsem, že jsme do utkání nevstoupili vůbec dobře, zalezli jsme dozadu, nechali jsme je hrát, nedostupovali jsme protivníky včas.

Změnil by se něco, kdybyste mohl na lavičku?
V danou chvíli v téhle atmosféře nezměníte nic. To se kluci musí na hřišti srovnat sami.

Byl jste nervóznější než lavičce?
A víte, že možná jo. Poslední dobou bývám na lavičce klidnější, než když jsem teď seděl na tribuně. I proto, že třeba můžete vyběhnout k lajně, zakřičet. Ale v tom kotli na Schalke by to stejně bylo zbytečné.

U týmu už jste nemohl být už hodinu a půl před zápasem, ale určit sestavu i udělat přípravu jste ještě stihl. Rozhodl jste, že budete hrát bez kapitána Lafaty. Byl to správný tah?
Kdybych věděl, že průběh utkání bude takový, jaký byl, tak bych Lafatu postavil. To za prvé. To byl zápas pro něj. Chtěli jsme hrát aktivně, ale nepředpokládali jsme, že se dostaneme do tolika příležitostí, že budeme dobývat. A za druhé, David má za sebou náročný program, reprezentace, liga, pohár, v neděli v Příbrami kvůli zranění odstoupil. I to trochu roli hrálo.

Fotogalerie

Řekl vám, že ho mrzí, že začne na lavičce. Bylo vám ho líto?
Musím se přiznat, že mi ho líto bylo strašně. Protože David patří v 99 procentech zápasů k naprosto nepostradatelným hráčům. Po stránce přístupu k fotbalu, po stránce charakterové je naprosto bez problémů. Je to moc slušný kluk. Přesto jsem věděl, že to chci udělat.

Na hrotu nastoupil Fatai, pravé křídlo hrál Konaté,který ještě před pár týdny byl téměř na odchodu. Jak se se svou šancí vypořádal?
S Timym jsem spokojený. Na pár zápasů vypadl i z lavičky. Ne proto, že by podal špatný výkon, ale podal lajdácký výkon, nevracel se. Ale pak na sobě pracoval, byl hodně pozitivní. Je platný, jen potřebuje zlepšit efektivitu.

Další změna byla vynucená, při rozcvičení se zranil levý obránce Frýdek. Zatrnulo vám?
Viděl jsem, jak odkulhal. Myslím si, že to zraněný mělo velký vliv právě na úvod zápasu. S hráči to trochu zatřáslo. Ne proto, že by Hybšovi nevěřili, ale proto, že Martin hrál v poslední době ve velmi dobré formě.

Ale Hybš utkání zvládl. Souhlasíte?
Nebylo to pro něj jednoduché. Po derby byl dole, padla na něj oprávněná kritika, protože to nebylo poprvé, co takhle chyboval. Kdyby to poprvé bylo, tak bych to tak nekomentoval. Ano, na Schalke to zvládl velmi slušně.Najdete na iDNES.czmobilní verze