Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sparťanský šéf Košťál mužstvu věří

4 2003
Istanbul - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) V úterý odpoledne, pár hodin před zápasem v Istanbulu, si šéf sparťanských fotbalistů Vlastimil Košťál přisedne k hráčům, až budou večeřet. Uslyší od něj výtky za nepovedený ligový zápas ve Zlíně? "Proč? S hráči mluvím před každým zápasem," poznamenal Košťál.

Ale že mužstvo nezahrálo dobře, jste si všimnout musel? Doma v lize hraje s mnohem menším zápalem než v Lize mistrů.
"Jestli jsem viděl rozdíl? To se mě jako ptáte, jestli mám oči? Jasně, že jsem to viděl, ale není zapotřebí z toho dělat tragédii. Zatím jsem byl spokojen a je normální, že takový zápas jako ve Zlíně přijde.

Kde je problém? V koncentraci?
Je to možné, i když se hráči musí koncentrovat na každý zápas. Ale zatímco v Lize mistrů je motivace automatická, v domácí soutěži se k ní musí někdy nutit.

Řešil jste to?
Ve Zlíně jsem spokojen nebyl, to je jasné, ale nebylo zapotřebí dělat rychlý zásah proti kabině. Mužstvu věřím, takový výpadek se v Istanbulu opakovat nebude.

A bude se v zimním přestupním termínu opakovat prodej některého z klíčových hráčů? Hlavně brankáře Blažka v cizině chtějí.
Registruju, že Blažek nabídku má, ale ještě jsme nejednali. Vím, že chytá v životní formě a kdyby chtěl odejít, tak mu v přestupu bránit nebudeme. Ale bude to aktuální až v létě, kdy si připravujeme náhradu.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze