Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sparťanky touží po úspěchu v Lize mistrů

23 2006
Praha - Už za tři týdny nastoupí sparťanské fotbalistky do bojů v nejprestižnější ženské klubové soutěži UEFA Women’s cup. Letos navíc byly poprvé jako jeden ze sedmi týmů nasazeny přímo do druhé kvalifikační fáze. A v té rozhodně nehodlají skončit.

"Hráčky jsou velmi dobře připravené," tvrdí jejich trenér Dušan Žovinec a dodává: "Naším cílem je bojovat o druhé postupové místo a dostat se mezi osm nejlepších týmů."

Mužské Lize mistrů se přezdívá milionářská soutěž. Jak sám Žovinec přiznal, už i účast v její ženské obdobě je otázkou nejen prestiže, ale také peněz. "Ale pořád je to úplně jiné než u mužů. Například loni jsme v první fázi dostali 25 tisíc švýcarských franků (necelých 450 tisíc korun)," řekl Žovinec.

Letos peníze pro druhou kvalifikační fázi Spartě poslouží ke krytí nákladů na ubytování a stravu hráček.

Všechny tři zápasy odehrají Sparťanky od 12. do 17. září v holandském Zeits. Ve skupině se střetnou nejprve s domácím celkem Seastum, belgickým Wezemaal a loňským finalistou 1. FFC Turbine Postupim z Německa. Do dalšího kola postoupí z každé skupiny dva týmy.

"Němky jsou podle mě jasnými favoritkami, zbylé týmy jsou vyrovnané," hodnotil trenér.

V minulém ročníku se Sparta probojovala do čtvrtfinále. "I to byl pro nás úspěch. Sparta je totiž jediným neprofesionálním týmem mezi všemi účastníky," podotkl Žovinec.

Ženský celek Sparty proti loňské sezoně posílil o několik hráček. Z Teplic přišla útočnice Zuzana Kozlová, z Plzně Lucie Přibáňová a z juniorského týmu Trojáková. Pomohou k postupu?

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze