Sparta vyhrála, Boleslav má jen bod

Mladé Boleslav - Paříž SG; Poláček (vlevo) - Diane - Domácí Tomáš Poláček (vlevo) bojuje o míč s Dianem z týmu Paříž St Germain. | foto: Reuters

30 2006
Praha - Sparta a Liberec musí čekat, Mladá Boleslav to má ve vlastních rukách. Ani jeden český zástupce v Poháru UEFA ještě není vyřazen, byť sparťané po první výhře na hřišti Austrie Vídeň mají nepatrnou naději. Mladá Boleslav po remíze s týmem Paříž Saint Germain musí za dva týdny vyhrát v Tel Avivu, aby postoupila.

Liberec základní skupinu Poháru UEFA dohrál z českých zástupců jako první. Ve středu v Alkmaaru byl minutu od vítězství, ale domácí nakonec vyronali na 2:2.

Remíza znamená, že Liberečtí k postupu potřebují, aby za dva týdbny Braga doma neporazila Grasshoppers Curych.

Ještě větší štěstí potřebuje Sparta. Aby postoupila do jarních vyřazovacích bojů, musí za dva týdny její konkurent Ajax prohrát v Genku s Waregemem o pět branek.

Sparta udržela ve hře Řepkova hlavička, která znamenala vítězství ve Vídni.

Mladé Boleslavi stačí v Izraeli proti Hapoelu jakékoli vítězství a bude slavit. Doma proti St. Germain měl český tým převahu, hosté totiž od 45. minuty hráli o deseti. Jenže obrana v čele s českým reprezentantem Davidem Rozehnalem nakonec odolala.

ML. BOLESLAV - PAŘÍŽ ST. GERMAIN 0:0