Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

Tisková konference
14:42
Při odchodu z tiskové konference musela Hřebíka s Křetínským chránit policie. Asi padesát fanoušků se na ně vrhlo, ale přes kordon policistů se nedostali.
14:33
Tisková konference skončila, Křetínský a Hřebík se teď před fotografy a kamaramany podepisují pod smlouvu.
14:32
Příprava od 8. ledna naplánovaná Strakou platí? Hřebík: Zatím jsme nic neměnili.
14:30
Otázksa na možné odchody hráčů, kteří za Straky nehráli. Já chci poznat všechny hráče, když je Sparta angažovala, tak musejí mít své kvality. Křetínský: Jakákoli rozhodnutí o odchodech jsme odložili až do doby zimní přípravy, aby je trenér mohl poznat.
14:29
Dotak na Šimáka. Hřebík: Mám zásadu, že chci hráče poznat, vědět, jak spolupracují. To platí i pro Šimáka. Že se nedostal do optimální formy? To mohu těžko vyhodnotit, když jsem tady nebyl.
14:27
Dotaz: Hodí se mu do systému techničtí hráči typu Zelenky, kteří za jeho minulého angažmá tolik nehráli? Poborskýho i Zelenku jsem při sledování zápasů a televizním komentování chválil. Karel je osobnost a hráč, který hraje velmi dobře i v reprezentaci. Když chybí, je to znát. Zelenka se hodně zlepšil, je škoda, že tak jako teď nehrál už tehdy před dvěma lety.
14:25
Dotaz: Při odchodu vás fanoušci oslavovali, teď je reakce opačná... "Jít do Sparty je vždycky těžké." Křetínský: Uvědomovali jsme si, že ta změna nebude u některých fanoušků populární, ale my jsme to nedělali, abyochom byli populární...
14:23
Tiskovou konferenci přerušuje skandování fanoušků Sparty, kteří dorazili na Letnou. Oslavují Straku a skandují Hřebík ven. "Teď se mi mluví hůř," reagoval Hřebík.
14:22
Hřebík: Mění se Sparta, hráči i majitelé se od mého odchodu změnili. Myslím, že jsem tehdy měl bvytvořit tlak, aby v zimě neodešlo tolik hráčů.
14:21
Hř: S panem Křetínským jsem se několikrát bavil, zaujalo mě, že měl zájem dělat analýzu. Před časem se mě zeptal, jestli bych měl někdy v budoucnu zájem spolupracovat se Spartou, řekl jsem, že ano. Teď jsem před několika dny dostal konkrétní nabídku a já jsem ji přijal.
14:19
Hřebík: Věřím novému vedení Sparty, že to myslí s dlouhodobou spoluprácí vážně, jinak bych tady asi nebyl.
14:18
Do sálu právě dorazil Hřebík. Křetínský oznamuje, že v závěru tiskovky s ním Sparta podepíše smlouvu do 30.6. 2006 s opcí do 30.6. 2008. "Máme zájem o dlouhodobou spolupráci," zopakoval Křetínský.
14:16
Hřebíkovy předčasné odchody: Dívali jsme se na jeho výsledky, probírali jsme to a myslíme si, že příčinou nebylo v žádném z těch případů trenérské neumění pana Hřebíka.
14:15
K: Analýza probíhala více týdnů, rozhodnutí nereagovalo až na Lyon. Pan Hřebík má nabídku v řádu desítek hodin, ale i předtím jsme s ním různá témata konzultovali.
14:13
K: O trenérské otázce rozhodovalo vedení Sparty, to je představenstvo plus pan Pelta. S dalšími lidmi jsme konzultovali jen detaily.
14:10
K: Diskutovali jsme s Hřebíkem, jakým způsobem by chtěl vést Spartu, a on nás přesvědčil. Navíc je tady historická reference: S panem Hřebíkem Sparta v Lize mistrů předváděla vynikající fotbal.
14:10
K: Budeme s panem Hřebíkem komunikovat o posílení, máme několik záměrů, ale je brzy, abych byl konkrétní. Pan Hřebík svůj nástup nepodmiňoval žádnými velkými posilami.
14:09
Křetínský: Analýza probíhala delší dobu. Průběžně jsme mluvili i s panem Strakou. Byla to řízená debata. Názor na správnost tohoto kroku byl jednotný, jediné o čem jsme diskutovali, bylo načasování.
14:08
Křetínský: Národní i klubový koeficient se letos zhoršily, hrozí, že by Sparta v budoucnu nebyla v předkolech nasazena. Je důležité příští rok nejen se do LM dostat, ale mít v ní i úspěchy.
14:07
Křetínský: Netýkalo se to jen výsledků, dělali jsme analýzu herního stylu. Tomuto cíli odpovídá lépe práce p. Hřebíka, který dbá na organizaci hry. Úspěšná co do herního projevu, ale byla neúspěšná co do výsledku. Výsledek byl spojen s přístupem, který je třeba změnit. Přístup k zápasům a k organizaci hry.
14:05
Mluvčí: Strakovi umožníme odpovídat novinářům na začátku příštího týdne, tiskovku mu rádi uspořádáme.
14:03
Z úvodního slova Křetínského: 1. jediným důvodem zájem na rozvoji sportovní kvality. Není pravdivá jakákolio spekulace, která by spojovala odchod s čímkoli jiným. 2. Fakt, že odvoláváme, neznamená, že zpochybňujeme jeho práci. Vážíme si jí... 3. Jsme přesvědčeni, že pan Hřebík bude velkou posilou a věříme, že jeho spolupráce bude dlouhodobá.
14:02
Do sálu dorazila mluvčí s Křetínským, Hřebík bude novinářům odpovídat později.
13:55
Z Letnou před chvílí odjeli asistenti trenéra Straky, kteří se dozvěděli, že se s nimi počítá i nadále. Jaroslav Hřebík tak bude spolupracovat s triem Jaroslav Šilhavý, Jan Stejskal a Miroslav Jirkal.
13:53
Tiskové středisko na Letné novináři již zaplnili, čeká se na příchod představitelů Sparty. Ze jmenovek na stolku je vidět, že se tiskovky zúčastní trenér Jaroslav Hřebík, místopředseda představenstva Daniel Křetínský a klubová mluvčí Lenka Raková.
Přímý přenos začne před 14. hodinou


Najdete na iDNES.czmobilní verze