Sparta v přípravě porazila Vltavín, u všech gólů byl Stanciu

25 2018
Nejdražší fotbalista v historii české ligy zažil povedenou premiéru před tuzemskými fanoušky. Nicolae Stanciu nastoupil v dresu Sparty do druhého poločasu přípravného utkání s Loko Vltavín a přispěl svému novému týmu k výhře 3:0. Napřed se ukázal parádní dělovkou do břevna, poté byl u všech gólových akcí.

Sparta se v prvním poločase příliš neprosazovala, do druhé půle pak nastoupila se změnami včetně nové posily Stancia, který zaujal post ofenzivního záložníka a hned začal ukazovat, proč za něj Sparta zaplatila přes sto milionů korun.

Hned v jedné z prvních akcí trefil břevno. Následně se dostal do další dobré šance a v 54. minutě hezkým pasem za obranu na nabíhajícího Zahustela založil akci, po které dal Šural úvodní gól. Stanciu byl nadále aktivní a v závěru dvakrát poslal do ideální pozice Ben Chaima, který zachoval klid a obstřelil brankáře.

Zimní příprava 2018

Jak se prvoligové týmy chystají na jaro.

Sparta odehrála třetí přátelské utkání a podruhé byl dějištěm pražský Strahov. Svěřenci kouče Andrey Stramaccioniho tam na začátku ledna zahájili přípravu vítězstvím 7:2 nad Táborskem, pak během soustředění ve španělském Benahavísu zdolali 4:1 čínský Tchien-ťin Čchüan-ťien.

ON-LINE: Sparta Praha - Loko Vltavín