Sparta potřetí venku jen remizovala

22 2003
Olomouc - Už více než čtyři měsíce čekají fotbalisté Sparty na výhru na hřišti soupeře. Svěřenci Jiřího Kotrby se nedočkali ani v pátém kole v Olomouci, kde remizovali 1:1. Obhájce titulu tak zůstává před derby, které se hraje příští víkend, o bod za Slavií. O vítězství Sparta přišla v nastaveném čase, kdy po autu skóroval Vyskočil.

Olomouckému útočníkovi se proti Spartě daří. První ligový gól vstřelil ve 28. kole minulé sezony na Letné, kdydomácím překazil oslavy titulu.

Tentokrát vzal Spartě radost z výhry, ke které základ pokládal ve 29. minutě Jun.

To si mladý útočník naběhl na kolmou přihrávku Jiřího Němce. V plné rychlosti zpracoval míč a s ním u kopačky vyškolil olomouckou dvojici stoperů a ze čtrnácti metrů zavěsil.

Po gólu políbil prsten a triumfálně zvedl ruku. Jun skóroval vůbec z první vážnější akce Sparty.

Ale ani domácí v úvodu nikam nespěchali, a tak si jedenáct tisíc diváků na dramatické okamžiky počkat až do druhé půle.

"První poločas jsme předvedli velmi slabý, až zbabělý výkon. To byl přístup jako k nějakému přáteláčku," zlobil se o přestávce olomoucký trenér Petr Uličný.

Zápas jsme sledovali v podrobné on-line reportáži

V něm domácí začali hrát aktivněji, ale střely Kučery a Hudce minuly branku. Sparta vyrážela k rychlým kontrům a Poborský mířil přesněji, ovšem trefil jen tyčku. Od ní se míč odrazil na brankovou čáru, za ní ale nepřešel.

Když už ubýhaly minuty z pětiminutového nastavení, prodloužil Vyskočil autové vhazování za sebe a gólman Blažek se natahoval marně. Přesto mohla Olomouc ještě prohrát, od porážky ji zachránil Randa, který vykopl míč z prázdné branky.

"Byl to nešťastný gól ze standardní situace," litoval trenér Kotrba vyrovnávacího gólu. "Je to bolestivá ztráta."

Sparta zvítězila pod trenérem Kotrbou v lize venku jen dvakrát, naposledy 5. dubna v Blšanech. Od té doby získala tři body jen za kontumaci utkání na Bohemians. "Ta bilance mě neděsí. "Teď nad tím už nepřemýšlíme, díváme se jen k úternímu zápasu," uzvařel Kotrba.

OLOMOUC - SPARTA 1:1 (0:1) zápas skončil
Góly: 90. M. Vyskočil
Góly: 29. T. Jun
Sestavy: M. Vaniak - T. Randa, M. Hudec, R. Kučera, R. Caha - S. Vlček (56. M. Hubník), P. Zbožínek (56. R. Hubník), R. Špiláček, A. Urbánek - M. Vyskočil, L. Reiter (78. P. Babnič)
Sestavy: J. Blažek - M. Petráš, T. Hübschman, P. Johana, M. Zbončák - K. Poborský, Jiř. Němec, R. Kováč (85. P. Pergl), P. Ježek (74. L. Sionko) - T. Jun, I. Gluščevič (55. M. Kincl)
Náhradníci: T. Černý, M. Ševela, V. Schulmeister
Náhradníci: P. Kouba, J. Flachbart, M. Poledica, R. Michalík
Žluté karty: 40. L. Reiter, 50. R. Špiláček, 61. M. Hudec, 87. R. Caha
Žluté karty: 33. Jiř. Němec, 72. T. Hübschman
Rozhodčí: Hlaváč - Kašný, Pustka
Počet diváků: 11293 (93% z kapacity 12 117 diváků)

Sparťanský kapitán Karel Poborský a olomoucký útočník Luboš Reiter.

Martin Zbončák nastoupil opět na levém kraji sparťanské obrany. Ta ale v nastaveném čase zaváhala a ztratila těsné vedení.

Sparťanský gólman Jaromír Blažek v Olomouci čisté konto neudržel. V nastaveném čase ho překonal Vyskočil.

Sparťané se radují z gólu Juna, z výhry se ale takhle radovat nemohli.

Radoslav Kováč se vrátil do Olomouce, ovšem v dresu Sparty.