Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sparta hraje s CSKA Moskva v úterý

29 2003
Praha - Je rozhodnuto o termínech odvetných zápasů 3. předkola Ligy mistrů, které Sparta a Slavia sehrají v domácím prostředí. Zápas Sparty s ruským celkem CSKA Moskva bude sehrán v úterý 26. srpna, o den později pak Slavia přivítá na Strahově španělský tým Celta Vigo. Oba termíny schválila Evropský fotbalová unie (UEFA).

Sparťané mají účast ve 3. předkole zajištěnou a čekají na vítěze duelu CSKA Moskva - Vardar Skopje, slávisté zase nejdříve musí přejít přes Leotar Trebinje.

Soupeř Sparty sice ještě není znám, ale přesto i pro ni začíná souboj o prestižní soutěž už ve středu. Do Moskvy letí totiž první vzájemný zápas CSKA - Skopje sledovat ředitel klubu Miroslav Pelta ve společnosti trenéra Jiřího Kotrby. Minidelegace by měla také vybrat hotel, v němž by sparťané v Moskvě byli ubytováni.

Ruské mužstvo, za které hraje Jiří Jarošík, budou mít sparťané zmapováno i v dalších duelech. Na jeho sobotní ligový zápas do Jaroslavle totiž odletí Josef Pešice, kterého sparťanské vedení nedávno přijalo do svých služeb. Pešice nejspíš zavítá i příští středu do Skopje na pohárovou odvetu.

Postup do nejprestižnější evropské klubové soutěže je sice ještě oběma klubům vzdálen, ale na Spartě i ve Slavii už začali konkrétní přípravy na vytoužený okamžik, jímž bude účast v hlavní části Ligy mistrů.

Do Prahy dorazila z UEFA příslušná komise, která má na starosti zjistit stav připravenosti obou stadionů na Ligu mistrů. Na Strahov se komisaři zaměřili v pondělí a dnes, na nedalekou Letnou zamíří ve středu a ve čtvrtek.

"Máme možná trochu výhodu, že náš stadion byl schválen pro Ligu mistrů už v dřívějších ročnících, ale v podmínkách je řada přísnějších opatření a ta se musí projít i zdokumentovat krok po kroku," vysvětlil náročnou proceduru Simon.

Komise má za úkol zmapovat marketinkové podmínky na stadionech, stejně jako přizpůsobení areálu pro práci médií. Oba kluby se budou muset v případě účasti v hlavní soutěži přizpůsobit několika novinkám, z nichž jednou z nich je navýšený počet vstupenek určených pro vedení soutěže a její partnery. Na tyto účely bude vyčleněno 330 míst.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze