Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pohotovost na Spartě: přípravu na velký zápas s Chelsea narušuje sníh

FOTBAL A SNÍH Sparťanský záložník Josef Hušbauer (vpravo) dva dny před pohárovým zápasem s Chelsea trénoval se spoluhráči v chumelenici a na sněhu. | foto:  Michal Šula, MAFRA

12 2013
Starostem o to, jak dopadne jejich konfrontace s Chelsea, předchází na fotbalové Spartě starost o hrací plochu, na níž se ve čtvrtek velký zápas odehraje. Komplikace způsobilo husté sněžení, které od úterního rána pokrylo mokrou bílou vrstvou stadion na pražské Letné.

"Ještě včera jsme přitom sekali krásný zelený trávník, zatímco teď je úplně zasněžený. Ta změna je obrovská," říkal v úterý dopoledne mluvčí klubu Ondřej Kasík.

Chvíli poté se sparťanští hráči sešli u videa se hrou slavného soupeře, s nímž se na úvod jara v Evropské lize střetnou, následně je čekal trénink na vedlejším hřišti. "Budeme nacvičovat jisté taktické prvky, ale i při tomto tréninku budeme muset zohlednit terén," přiznal trenér Vítězslav Lavička.

Na tréninkovém hřišti shrnul sníh traktůrek s radlicí, ale na hlavní stadion má technika zatím vjezd zakázán. Její čas ovšem možná přijde před středečními oficiálními tréninky obou týmů, jež se mají odehrát na místě čtvrtečního zápasu.

V den utkání už by podle předpovědi sněžit nemělo a protože je trávník vyhříván, sníh by za současných teplot, které neklesají nijak výrazně pod bod mrazu, samovolně odtál.

"A to i za situace, kdy nemůžeme pod trávník pouštět tak horkou vodu, jak bychom si přáli, protože bychom ho spálili," líčil Kasík.

Jenže plány, že by sníh z plochy zmizel sám od sebe, nabourává právě nutnost středečních tréninků. Pokud do nich bude hřiště pod sněhem, bude ho muset odklidit těžká technika i s rizikem, že na něm zanechá stopy.

"Každopádně od této chvíle držíme pohotovost nonstop 24 hodin, pořadatelé už odklízejí sníh i na tribunách a z dalších prostor stadionu," uvedl sparťanský mluvčí.

Nynější počasí může částečně pokazit očekávaný zápas, může mu ubrat na kvalitě. Na druhou stranu, horší terén bývá výhodou pro slabší mužstvo a tím je v tomto souboji objektivně Sparta.

"Není to pro fotbal ideální, terén je hodně měkký, kopačky se obalí a máte pak těžké nohy," popisuje záložník Josef Hušbauer, avšak uznává: "Nepůjde asi moc kombinovat, bude to spíš boj, což by hlavně Chelsea nemuselo sedět, nemusí být na to zvyklá. Jsou hodně silní dopředu, ale třeba útočník Torres by mohl mít s tímhle stavem plochy problémy."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze