Fotbalisté Barcelony se radují z gólu ve finále Královského poháru proti...

Fotbalisté Barcelony se radují z gólu ve finále Královského poháru proti Atlétiku Bilbao. | foto: Gustau NacarinoReuters

Messiho krása. Obešel čtyři hráče a dal gól. Barcelona získala i pohár

• 17
Příští sobotu vítěz Ligy mistrů získá výjimečné treble. Ať to bude Barcelona, nebo Juventus Turín. Barcelona napodobila svého finálového soupeře a po triumfu ve španělské lize ovládla i Královský pohár. Ve finále porazila Athletic Bilbao 3:1, dva góly dal Messi, jednou se trefil Neymar.

Juventus Turín vyhrál italskou ligu a pak i domácí pohár. Barceloně se to samé povedlo o deset dnů později ve Španělsku.

Pohárový triumf slavila nad Bilbaem na svém stadionu Camp Nou, mezi 97 tisíci diváky byl také král Felipe IV. Copa del Rey klub vyhrál už posedmadvacáté

Barcelona finále rozhodla už v prvním poločase, kdy se trefili Neymar a Messi. Po přestávce přidal Messi třetí gól týmu a až pak se ke slovu dostal soupeř.

Jinak se hrál zcela jednoznačný zápas. Poprvé sice skóroval Neymar, asistent rozhodčího ho ale o gól špatně odmávaným ofsajdem připravil. Skóre tak otevřel po nádherné individuální akci Lionel Messi. Argentinský útočník prošel přes půl hřiště, obešel čtyři protihráče a vystřelil k bližší tyči.

Katalánci měli jednu šanci za druhou, několikrát však Athletico podržel skvělý brankář Herrerín. Po 36 minutách ale Rakitič poslal za obranu Suáreze a ten nabídl lehký gól pro Neymara.

Herrerín ještě dokázal proti Messimu nebo Suárezovi předvést další skvělé zákroky, v druhé půli přesto musel do sítě pro míč potřetí. Opět se prosadil Messi, když přeskočil po Alvesově centru tři obránce a přidal už 120. gól tria Messi - Neymar - Suárez v této sezoně.

Alespoň čestný úspěch mohli slavit také fanoušci Bilbaa, na konečných 1:3 snížil hlavou Iňaki Williams. Čtvrtý gól Barcelony mohl přidat Xavi, jenže z přímého kopu trefil tyč. Jen těsně mu tak unikl gól v posledním zápase na Nou Campu, v létě totiž po 24 letech ve službách Barcelony odejde do Kataru.

Královský pohár, Athletic Bilbao - Barcelona 1:3 (80. Inaki Williams - 20. a 74. Messi, 37. Neymar)