Lionel Messi (vlevo) v souboji s Danim Garciou z Eibaru.

Lionel Messi (vlevo) v souboji s Danim Garciou z Eibaru. | foto: Reuters

Fotbalisté Barcelony deklasovali Eibar, Messi dal čtyři góly

• 28
Fotbalisté Barcelony doma deklasovali Eibar 6:1, když se hned čtyřikrát trefil Lionel Messi. Vyhráli tak i pátý zápas v nové sezoně španělské ligy. Katalánci vedou neúplnou tabulku o pět bodů před Sevillou. Ta má ale k dobru středeční utkání s Las Palmas.

Barcelonu v úvodu na Nou Campu podržel brankář Marc-André ter Stegen, ale poté začal úřadovat favorit. Ve 20. minutě proměnil Messi penaltu a před pauzou zvýšil hlavou Paulinho.

V 53. minutě přidal třetí domácí gól Denis Suárez, hosté krátce nato snížili brankou Sergiho Enriche. Potom se však během tří minut dvakrát trefil Messi a připsal si 39. hattrick v kariéře. Tři minuty před koncem se argentinský kanonýr dokonce prosadil počtvrté.

Ve druhém úterním duelu Valencie na svém hřišti rozstřílela 5:0 Málagu, která po páté prohře v ročníku klesla na poslední příčku. Hattrickem během osmi minut druhé půle se blýskl Simone Zaza, další branky přidali Santi Mina a střídající Rodrigo. Valencie poskočila na třetí místo.

Výsledky, 5. kolo: Valencie - Málaga 5:0 (55., 60. a 63. Zaza, 17. Mina, 86. Rodrigo), FC Barcelona - Eibar 6:1 (20. z pen., 59., 62. a 87. Messi, 38. Paulinho, 53. D. Suárez - 57. Enrich).