Fotbalisté Barcelony se radují z gólu Lionela Messiho (zády).

Fotbalisté Barcelony se radují z gólu Lionela Messiho (zády). | foto: AP

Suárez dal zase čtyři góly. Zraněného Ronalda zastoupil Bale

• 31
Ve španělské lize nic nového: Barcelona, Atlético Madrid i Real vyhrály a boj o titul je i tři zápasy před koncem otevřený. Ale zatímco madridské kluby se na vítězství v 35. kole nadřely, Barcelona soupeře deklasovala. A Luis Suárez dal během týdne podruhé v utkání čtyři góly.

Barcelona v týdnu smetla La Coruňu osmi góly a dala zapomenout na předchozí tři porážky za sebou. Strůjcem výhry byl Luis Suárez. Uruguayský útočník zářil i v sobotu večer proti Gijónu.

Hosté, kteří bojují o záchranu, ještě po hodině hry drželi přijatelný stav 0:1 po brance Messiho, ale nakonec dostali ještě pět branek. Z toho čtyři vstřelil Suárez a jednu Neymar. Tři góly padly z penalt.

Suárez se díky osmi brankám v posledním týdnu vrátil do čela střelecké tabuly před Cristiana Ronalda, který za Real kvůli zranění nenastoupil. A favorit se v malém derby na hřišti Vallecana pořádně zapotil, aby vyhrál 3:2.

7. Gareth Bale (Real Madridú 18

Real po čtrnácti minutách prohrával 0:2 a pokud by zápas neotočil, rychle by nejspíš ztratil naději na titul, v kterou už v posledních týdnech nedoufal. Ale nečekané ztráty Barcelony, která padla třikrát za sebou (i v El Clásiku s Realem), ho do hry o první příčku vrátily.

Na hřišti malého madridského klubu za Ronalda zaskočil především Gareth Bale, autor dvou branek. Do půle snížil a devět minut před koncem rozhodl. V 52. minutě vyrovnával Lucas Vazquéz.

„Bale byl dnes fenomenální. Zůstali jsme trpěliví a věděli, že naši hráči mají talent rozhodovat zápasy. Začali jsme mizerně, ale skončili výtečně,“ prohlásil trenér Realu Zinédine Zidane, kterému se zranil další útočník Karim Benzema.

Real se v průběžné tabulce na dvě hodiny dostal na první příčku o dva body před Barcelonu a Atlético, protože do 35. kola vstoupil dřív. Mimochodem, Real byl naposled v čele v říjnu po 10. kole.

Atlético se proti Málaze trápilo a dlouho nedokázalo překonat brankáře Guillerma Ochou. Jeho neprůstřelnost ukončil až v 62. minutě krátce po příchodu na hřiště útočník Ángel Correa. Díky němu svěřenci trenéra Diega Simeoneho, jenž byl v utkání vykázán na tribunu, v domácí soutěži naplno bodovali popáté za sebou.

Pro Real a Atlético šlo o generálky na semifinále Ligy mistrů, které je čeká v týdnu proti Manchesteru City, resp. Bayernu.

FC Sevilla porazil v mětském derby Betis 2:0 a ukončil své pětizápasové čekání na výhru v ligovém zápase. Svěřenci Unaie Emeryho si pojistili sedmé místo, které zaručuje postup do kvalifikace Evropské ligy.

Sevilla neměla v posledních týdnech ideální formu, dokonce přišla i o třináctizápasovou sérii domácích výher. V sevillském derby se jí ale síla na vlastním stadionu vrátila a před čtvrtečním prvním zápasem semifinále Evropské ligy proti Šachtaru Doněck po brankách Gameira a Cokeho zvítězila 2:0. Betis tak už na výhru s městským rivalem čeká šest utkání, v žádném z nich navíc neskóroval.

Skvělý závěr se podařil Athleticu Bilbao. Baskický tým ještě pět minut před koncem utkání prohrával na hřišti Levante 0:2, jenže po brankách Susaety a San Josého nakonec získal alespoň bod. Levante stále zůstává poslední a od sedmnácté Granady ho nyní dělí čtyři body.

Výsledky 35. kola: FC Barcelona - Sporting Gijón 6:0 (63., 74., 77. obě z pen. a 88. Suárez, 13. Messi, 85. Neymar z pen.), Vallecano - Real Madrid 2:3 (7. Embarba, 14. Fedor - 35. a 81. Bale, 52. Vázquez), Las Palmas - Espaňol Barcelona 4:0 (45.+1 El Zhar, 49. Viera, 56. Bigas, 75. Wakaso), Atlético Madrid - Málaga 1:0 (62. Correa), Eibar - La Coruňa 1:1 (8. Adrián González - 71. Cartabia), Levante - Bilbao 2:2 (13. Casadesús, 66. vlastní Exceita - 88. Susaeta, 90.+1 San José), FC Sevilla - Betis Sevilla 2:0 (67. Gameiro, 80. Coke), Getafe - Valencie 2:2 (59. Medrán, 68. Ščepovič - 48. Parejo, 84. Alcácer), Villarreal - San Sebastian 0:0. Vigo - Granada 2:1 (16. z pen. a 76. Aspas - 69. Arábí).