ZKLAMANÝ KAPITÁN. Sergio Ramos z Realu Madrid krátce poté, co si v utkání se...

ZKLAMANÝ KAPITÁN. Sergio Ramos z Realu Madrid krátce poté, co si v utkání se Sevillou vstřelil vlastní gól. | foto: Reuters

Real přišel v Seville o rekordní sérii, Barcelona dala pět gólů

• 12
Real Madrid našel po čtyřiceti utkáních přemožitele. V 18. kole španělské ligy přerušili jeho sérii bez porážky fotbalisté Sevilly, kteří doma v posledních sedmi minutách otočili nepříznivé skóre a gólem z nastavení vyhráli 2:1. Barcelona si před vlastními fanoušky pohrála s Las Palmas, kterému nadělila pět branek.

Real ve čtvrtečním osmifinále domácího poháru na hřišti Sevilly remizoval 3:3, ale v neděli diváci viděli jen tři branky. Tu první zařídil v 67. minutě kanonýr Cristiano Ronaldo z penalty, které předcházel faul brankáře Sergia Rica na Daniho Carvajala.

Jenže hosté náskok neudrželi. V 85. minutě si po standardní situaci vstřelil vlastní gól hlavou kapitán Realu Sergio Ramos a ve druhé minutě nastavení dokonal obrat povedenou ranou střídající Stevan Jovetič.

Valencie doma zdolala barcelonský Espaňol 2:1 a v La Lize zvítězila poprvé od 16. října. V tabulce sedmnáctí „Netopýři“ se vzdálili na čtyři body sestupovému pásmu.

Barcelonští šli do vedení nad Las Palmas záhy po začátku zápasu. Luis Suárez si naběhl na přesnou přihrávku Gomese z pravé strany a přesnou střelou domácí uklidnil.

Další góly si nechali Katalánci do druhého poločasu, kdy se postupně trefili Lionel Messi, podruhé Suárez, Arda Turan i Aleix Vidal, jenž se prosadil poprvé v sezoně.

Čtvrté je v tabulce Atlético, které porazilo v sobotu večer Betis Sevilla nejtěsnějším rozdílem. Jediným gólem rozhodl zápas Nicolás Gaitán.

San Sebastian zvítězil v dohrávce v Málaze a v tabulce mu patří páté místo. Na čtvrté Atlético Madrid ztrácí Real Sociedad dva body.

San Sebastian rozhodl o své třetí výhře z posledních čtyř zápasů dvěma góly po přestávce. V 50. minutě otevřel skóre Iňigo Martínez a o jedenáct minut později zvýšil vedení hostů Juanmi.

Výsledky 18. kola: Leganés - Bilbao 0:0, FC Barcelona - Las Palmas 5:0 (14. a 57. Suárez, 52. Messi, 59. Turan, 80. Vidal), Atlético Madrid - Betis Sevilla 1:0 (8. Gaitán), La Coruňa - Villarreal 0:0, Valencie - Espaňol Barcelona 2:1 (17. Montoya, 73. Mina - 85. López), Celta Vigo - Alavés 1:0 (89. Radoja), Gijón - Eibar 2:3 (9. Carmona, 58. Cases - 4. Adrián z pen., 21. Pedro León, 23. Luna), Granada - Pamplona 1:1 (69. Kravec - 12. Riera), Sevilla - Real Madrid 2:1 (85. vlastní Ramos, 90.+2 Jovetič - 67. Ronaldo z pen.), Málaga - San Sebastian 0:2 (50. Martínez, 61. Juanmi).