RADOST MISTRŮ SVĚTA.Španělé hráli první soutěžní zápas od zlatého mistrovství světa. S chutí si zastříleli v Lichtenštejnsku. | foto: AP

Soupeři Česka vstoupili do boje o Euro. Španělsko si zastřílelo, Skotsko má bod

• 15
Čeští fotbalisté, sice ještě nehráli, už ale znají první výsledky v kvalifikační skupině I. Nejlíp boj o mistrovství Evropy 2012 začali Španělé, kteří vyhráli v Lichtenštejnsku 4:0. Utkání Litva - Skotsko skončilo bezbrankovou remízou.

Lichtenštejnsko - Španělsko 0:4

Favorité skupiny ze Španělska nastoupili v Lichtenštejnsku v téměř totožné sestavě, s jakou v červenci vyhráli mistrovství světa. Pouze zraněného stopera Puyola nahradil Marchena.

ON-LINE

Oproti zápasům v JAR však byl rozdíl v tom, že se ve střelecké formě předvedl útočník Torres, který v 18. minutě otevřel skóre a ukončil čtrnáctiměsíční čekání na soutěžní trefu v dresu Španělska.

Poté se prosadil i jeho kolega z útoku Villa a krátce po změně stran zvýšil znovu Torres, který přitom do utkání neměl na žádost Liverpoolu vůbec nastoupit.

V 57. minutě pak Torres přepustil místo na hřišti Silvovi, který dal výsledku definitivní podobu.

Litva - Skotsko 0:0

Litva udržela potřetí během posledních čtyř zápasů čisté konto. A s touto vizitkou se v úterý představí v dalším zápase skupiny v Olomouci proti české reprezentaci.

ON-LINE

Utkání jsme sledovali mnutu po minutě

Skotsko bylo po celý zápas aktivnější, ale přes pozornou obranu soupeře se těžko prosazovalo. Domácí navíc podnikali nebezpečné brejky středem hřiště. Po jednom z nich se v největší šanci zápasu ocitl Mikoliunas, jeho ránu pod břevno však skvělým zákrokem vyrazil brankář McGregor.

Druhá půle byla především ze strany Skotska hodně nervózní. Často se
rozčiloval hlavně pravý bek Hutton, který se v závěru se soupeři málem i
popral.

Když se střelecky neprosadil ani kanonýr Miller, který zcela volný hlavičkoval jen do náruče brankáře Karčemarskase, rozešly se oba týmy bez branek.