Soupeř Slavie bodoval v Premier League

12 2000
L e e d s - Fotbalisté Leedsu, příští soupeři pražské Slavie v Poháru UEFA, porazili v anglické lize Bradford 2:1. Oba góly Leedsu dal Michael Bridges. Leeds splnil roli favorita a i nadále ztrácí na druhém místě tabulky na vedoucí Manchester čtyři body. Zápas sledoval asistent trenéra Slavie Jan Stejskal, který později prohlásil, že viděl "normální zápas", v němž jej hostující tým "ničím nepřekvapil".

"Fotbalisté Leedsu byli 70 minut zápasu jasně lepší, ale po druhé brance se vytratili. Ovšem domácí to využili jen ke snížení nádhernou ranou Beagrieho," pokračoval Stejskal. "Hráli to, co potřebovali. V prvním poločase se všichni poctivě vraceli do obrany. V závěru mi to připadalo, jako by si byli naprosto jistí vítězstvím a střetnutí jen kontrolovali," řekl slávistický pozorovatel. "Byl to zápas bez velkých šancí, ale hosté v něm byli lepší a jejich vítězství je zasloužené," dodal Stejskal, který v anglické lize působil na počátku devadesátých let v brance Queens Park Rangers.

Sestava Leedsu:
Martyn
Kelly   Harte   Haaland   Radebe
Bridges   Bowyer   McPhail   Wilcox
Smith     Bakke

Bradford, který doma nepoznal porážku od 2. října, postrádal kvůli zranění oba gólmany a pro dnešní zápas musel povolat jedenačtyřicetiletého veterána Nevilla Southalla. Bývalý brankář velšské reprezentace a Evertonu kapituloval poprvé již ve dvanácté minutě. Chytře postavený Bridges usměrnil stehnem za jeho záda trestný kop. O osm minut později mohl pojistit vedení hostů Alan Smith, jeho střela však Southallovu branku minula. Leeds měl převahu, ale zúročit ji dokázal až v 63. minutě, kdy se podruhé v zápasu trefil Bridges. Šestnáct minut před koncem snížil nádhernou střelou z pětadvaceti metrů Peter Beagrie.

Bradford City - Leeds United 1:2
74. Beagrie - 12. a 63. Bridges.

Jason Wilcox z Leedsu United je faulován bradfordským hráčem Stuartem McCallem v zápase anglické Premier League.